Krása

4 Nejlepší Doma Používané Metody Léčby Poškozených Konců Vlasů

Každá žena by chtěla mít dlouhé lesklé vlasy po celou dobu. Ale pokud máte poškozené vlasy, může to být velmi trápící! Poškozené konce vlasů jsou velmi časté, zejména u lidí s dlouhými vlasy. Mezi nejčastější příčiny patří automatické rovnání vlasů (u žen s dlouhými a kudrnatými vlasy), horké stylingovací nástroje a barvení vlasů. Kromě toho, pokud je vaše pokožka hlavy suchá, může to také způsobit poškození vlasů. Naštěstí jsou tu některé běžné domácí metody, které vám pomohou poškozené konce vlasů léčit a znovu je udržet lesklé a zdravé.

1. Kondicionér ve Spreji

Sprej na kondicionér je skvělá volba pro léčbu poškozených konců vlasů, protože jeho používání je tak jednoduché. Abyste dosáhli nejlepšího výsledku, měli byste sprej nanášet narovnanými konci. Pokud je poškození velmi závažné, můžete si také dovolit namazat končiny zvlhčovačem, aby se zabránilo dalšímu poškození.

2. Hydratační Masky

Šamponové masky jsou skvělým způsobem, jak vrátit poškozeným končím vlasů vlasů jejich pružnost. Musíte se ujistit, že vyberete masku, která je speciálně navržena tak, aby obnovila poškozené konce. Nejlepší je, aby obsahovala přírodní složky, jako je mléko, olivový olej, kompletní sladky mandlový olej, vitamin E a bílý med. Tyto masky se obvykle nanášejí na vlasy po šamponování, nechají se působit několik minut a poté se opláchnou. To pomůže obnovit hydrataci do vašich vlasů.

3. Kokosový Olej

Kokosový olej může být také skvělou volbou pro obnovení poškozených konců vlasů, protože je bohatý na tuky a antioxidanty. Měli byste si koupit organický kokosový olej, protože neobsahuje žádné chemikálie ani další škodlivé látky. Pokud chcete dosáhnout nejlepšího výsledku, měli byste si koupit extra panenský kokosový olej. Stačí nanášet malé množství kokosového oleje na vlasy a končiny po dobu 2 až 3 hodin před umytím. Můžete také přidat malé množství kokosového oleje do šamponu, abyste dosáhli nejlepšího účinku.

4. Recepty s Přírodními Složkami

Existuje nespočet způsobů, jak využít přírodních surovin k obnovení poškozených konců vlasů. Například můžete smíchat lžičku medu s lžičkou jablečného octa a rozetřít ji do vlasů. Můžete také rozemlet avokádo a vytvořit z něj hustou pastu, kterou byste měli nechat působit ve vlasech po dobu 20 až 30 minut. Je to velmi účinná domácí metoda pro obnovení poškozených konců vlasů. Můžete také vyrobit masku bílého jogurtu, medu a olivového oleje, abyste dosáhli stejného účinku.

Takže pokud máte poškozené konce vlasů, měla byste se o ně starat tak, abyste je udrželi dlouho lesklé a zdravé. Nyní, když víte o domácích metodách, které se dají použít k obnovení poškozených konců vlasů, neměli byste mít žádný problém s dosáhnutím vašich cílů. Vyzkoušejte některou z těchto metod a uvidíte zlepšení ve svých vlasech. Pokud se budete těmto metodám pravidelně věnovat, budou vlasy lesklé a zdravé!