Krása

Péče o suchou pleť

Velmi suchá kůže může vypadat velmi nevzhledně. Je to proto, že vaše kůže produkuje málo oleje. Vnější vrstva kůže pracuje jako samo-olejující mašina, ovšem občas se stane, že produkce mazu nestačí. Suchá kůže také vypadá mdle, protože se jí nedaří se hydratovat. Dostatečně. Člověk cítí jakoby neustále napjatý obličej a nepříjemné pocity po umytí obličeje, dokud neaplikuje hydratační krém. Praskání a loupání jsou příznaky extrémně suché a dehydrované pleti. Toto je problém hlavně v zimním období, kdy je vlhkost prostředí menší. Potíž nastává i při sprchování při používání tvrdý chemických mýdel. Problém také je, pokud žijete na místě, kde je počasí velmi horké a suché. Suchá kůže rychleji stárne v porovnání s mastnou nebo smíšenou pletí. Existuje mnoho důvodů, proč vaše kůže suchá.

Skin care

  • Sprchování v horké vodě
  • Těžké klimatické podmínky (moc horko a sucho nebo moc zima)
  • Dědičnost
  • Dehydratace
  • Klimatizace
  • Ústřední topení
  • Používání mýdel a šamponů s SLS, které smývají z kůže přirozené oleje.

Lidé jsou schopni utratit tisíce za drahé krémy a mléka, a přitom jsou tyto produkty často neefektivní. Místo toho, abyste čerpali peníze na drahé produkty, zkuste přírodní léčbu, která vám rozzáří pleť.

První věc, kterou chcete udělat, je vyhodit jakýkoli drsný čistící prostředek na pleť. Jakýkoli produkt, který obsahuje Natrium-lauryl sulfoacetate, je velmi škodlivý pro vaši pokožku, protože zbytečně odstraňuje ochrannou vrstvu z vaší pokožky. Pokud jsou vaše vlasy naprosto čisté, je to znamení, že šampon je velmi chemický. Lupy jsou první známkou toho, že vaše hlava je velmi suchá a určitě byste měla změnit šampon z toho chemického na nějaký přírodní.

suchú pleť

Ujistěte se, že používáte hydratační produkty po každé koupeli nebo sprše. Snažte se vyhnout horkým koupelím, používejte spíše vlažnou vodu. Dobré je přidávat do koupele lžičku olivového nebo kokosového oleje, díky tomu vaše kůže neztratí svou hydrataci a navíc bude velmi jemná. Při umývání obličeje použijte filtrovanou vodu místo té z kohoutku, voda z kohoutku obsahuje chlor, což ještě více vysušuje vaši pleť.

Každý, kdo trpí na suchou kůži, by měl pít dostatek vody. Káva, soda a občas i čaj, se nepočítají, jelikož často mají naopak dehydratační vlastnosti. Pouze čistá voda a pravý džus dokáží regenerovat vaši kůži zevnitř. Lidé mají pocit, že by měli pít pouze, pokud jsou žízniví, to není pravda. Tělo vám pouze dává signál, že je už moc dehydrované. Nejhorší věc, kterou pak můžete udělat, je vypít sklenici coca coly. Denně se doporučuje 7 až 8 sklenic filtrované vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *