Krása

O čem je trend bez obočí? Měli byste jej vyzkoušet?

Během roku 2020 bylo trendy hlavně husté, huňaté a plné obočí. Blondýnky se světlou pletí a jemným obočím to rozhodně neměly lehké. Naštěstí ale existuje řešení! Co je to trend “bez obočí”?

Bez obočí… Mělo by se obočí holit?!

Nebojte, jedná se o formu make-upu, která dokáže vaše obočí zkrášlit. Trendy roku 2021 nás vedly hlavně k přírodnímu make-upu, který není příliš výrazný a podobně to bylo i u našeho obočí. Co je ale zajímavé, takové obočí je zcela odlišné od velkých, objemných a hustých obočí minulé sezóny. Obočí tedy budeme chtít zesvětlit, ne ztmavit. Pravidlo je jednoduché: čím světlejší, tím lepší! Vaše obočí by mělo vypadat jako po pár týdnech dovolené na slunci. Nemělo by být nijak výrazné. Měli byste vypadat, jako kdybyste na první pohled z dálky… žádné obočí neměli. Díky tomu strhnete pozornost na své oči a zúžíte svůj obličej.

Nejnovější make-upové trendy: bez obočí, neboli no brow

Na Instagramu má hashtag #nobrows přes 50 tisíc fotek! To ukazuje na značnou popularitu tohoto make-upového trendu. Tilda Swinton je jednou z hlavních proponentů přirozeně vypadajícího make-upu. Její obočí je jasnou ukázkou trendu no brow. Jasně tak ukazuje, že není nutné dogmaticky sledovat trendy, ale najít svůj vlastní styl.

Nezvratné změny? Ne nutně!

Předtím, než se rozhodnete pro permanentně bělení obočí, zkuste na obočí nejprve aplikovat trochu pudru či make-upu. Změníte tak barvu obočí a můžete zhodnotit konečný účinek. Co se bělicích produktů týče, existují jich mraky (např. Sally Hansen Creme Hair Bleach for Face, Jolen Creme Bleach Mild Formula). Existuje také přirozený způsob, jak si odbarvit obočí a to díky citronové šťávě. Pamatujte, že je nutné cítit se dobře ve vlastní kůži. Doufáme, že tento přirozený trend vydrží ještě dlouho!