Krása

Přírodní způsoby bělení zubů z domova

Jak si zajistit zářivě bílé zuby z pohodlí domova? Předtím, než se rozhodnete utratit malé jmění za profesionální péči u zubaře, mrkněte se na několik domácích metod, které vám pomohou zajistit si jasnější, zářivější a krásnější zuby. Jak si vybělit zuby během týdne? Je možné zajistit si krásné zuby za pomoci domácích metod? Čtěte dál a zjistěte odpovědi na tyto a mnohé další otázky.

Proč mohou zuby žloutnout?

Pojďme začít hezky od podlahy. Pokud sníte o bílých zubech, musíte nejprve vědět co stojí za jejich žloutnutím. Tímto způsobem se můžete vyhnout všem faktorům, které vám brání v dosažení vašeho snu o krásných zubech. Barva našeho chrupu se mění vlivem:

 • plaku
 • věku
 • některých léků (např. léky na alergii, vysoký krevní tlak, antibiotika)
 • některých zubních produktů
 • častého pití kávy, čaje či energetických nápojů
 • kouřením cigaret
 • nedostatečné hygieny
 • některých jídel (borůvka, řepa, ostružiny)
 • přílišného množství fluoridu

KRÁTKÝ NÁVOD JAK SI VYBĚLIT ZUBY Z POHODLÍ DOMOVA

1. Jídla, která pomáhají s bělením zubů

Existují nějaká jídla, která napomáhají s bělením zubů? Jasně a jejich účinek není vůbec zanedbatelný. Většina těchto diet zahrnuje ovoce obsahující kyseliny, které mají na zuby rozjasňující účinek. Citron je asi nejznámějším zástupcem. Pokud budete často pít domácí limonádu (voda + citronová šťáva), brzy si všimnete, že jsou vaše zuby bělejší. Jaká další jídla nám pomohou?

 • jahody
  Obsahují spoustu kyseliny jablečné, která dokáže efektivně rozjasnit zuby a zbavit je pigmentových skvrn. A jaká je nejefektivnější forma jejich jedení? Rozkrojte si je na půl a každou polovinou krouživými pohyby pojíždějte po zubech.
 • semínka a ořechy
  Např. slunečnicová, dýňová a sezamová semínka mají perfektní texturu pro zbavování zubů pigmentových skvrn, které se objevily na sklovině. Díky tomu budete mít bělejší úsměv.
 • ananas
  Jedná se o náš nejoblíbenější prostředek pro bělení zubů. Obsahuje bromelain, který v boji za zdravé zuby funguje jako efektivní spojenec, jelikož zabraňuje tvorbě kazů a zbavuje zuby pigmentových skvrn.

2. Další snadno dostupné složky, které vám mohou pomoci získat zářivý úsměv

 • soda na pečení a citron pro bělejší zuby
  Tato kombinace se perfektně hodí pro potřeby bělení zubů! Smíchejte špetku sody na pečení s jednou čajovou lžicí citronové šťávy. Následně si pastu naneste na zuby a za použití kartáčku si je  směsí vyčistěte stejně, jako když užíváte pastu. Opakujte jednou týdně.
 • jablečný ocet pro bělejší zuby
  Kloktání a vyplachování úst jablečným octem zabíjí bakterie a pomáhá zbavovat vaše zuby pigmentových skvrn. Užívejte každé ráno před mytím zubů.
 • aktivní uhlí pro bělejší zuby
  Aktivní uhlí je naprosto fenomenální! Není nijak škodlivé a je nesmírně efektivní při užívání jakožto bělicí prostředek. Nejzajímavější je, že aktivní uhlí nezpůsobuje poškození skloviny, jelikož neabsorbuje minerály, ze kterých jsou zuby tvořeny. Jinak řečeno, aktivní uhlí nijak nenarušuje strukturu zubů. Jak si ale zuby za pomoci aktivního uhlí vybělit? Je to jednoduché! Vezměte si jednu pilulku aktivního uhlí, rozdrťte ji a zkombinujte ji s trochou vody. Naneste si pastu na zuby a nechte 3-4 minuty působit. Následně si pořádně propláchněte ústa a vyčistěte si zuby klasickou pastou. Aktivní uhlí můžete takto užívat jednou až dvakrát týdně.
 • soda na pečení pro bělejší zuby
  Vezměte si běžný kartáček, nasypte na něj trochu sody na pečení a začněte si na několik minut čistit zuby. Další možností je bělení zubů díky přidání peroxidu vodíku do sody na pečení. Směsí si čistěte zuby 3-4 minuty, následně si pusu vypláchněte a pokračujte běžnou zubní pastou.
  Poznámka: soda na pečení působí opravdu silně, takže je třeba myslet na to, že při příliš častém užívání může způsobit poškození zubní skloviny. Pro vaši bezpečnost užívejte pastu se sodou na pečení maximálně jednou týdně.
 • kurkuma pro bělejší zuby
  Toto asijské koření má fungicidní a antibakteriální účinky. Jelikož dokáže rozjasňovat sklovinu, můžete kombinovat trochu kurkumy s vaší oblíbenou zubní pastou a čistit si zuby dvakrát týdně. Další možností je smíchat kurkumu s kokosovým olejem. Pokud chcete, můžete tuto domácí bělící pastu obohatit o dvě kapky mátového esenciálního oleje.