Krása

Sechání kůže po koupeli: jak obohatit vodu a zvlhčit kůži?

Všichni chceme mít pěknou, dobře vyživenou a hydratovanou pokožku. Je důležité používat správnou péči – od správného mytí a čištění až po správnou hydrataci -, aby se zabránilo sechání a podráždění pleti. Někdy jsme ale stále zklamaní výsledkem a začínáme se ptát, proč se nám to stává. Ačkoliv je mnoho faktorů může ovlivnit stav naší pokožky, jedním z mnoha důvodů může být koupel.

Co je příčinou suché pokožky po koupeli?

Koupel v obyčejné vodě každý den nemusí být nejlepším způsobem, jak o skvěle hydratovat pleť. Některé zkušenosti připomínají mýdlo-a-voda rutinu jako účinný způsob, jak se zbavit přebytečného mazu a odstranit nečistoty a získat čistou pleť, ale je možné, že tato volba může zanechat pokožku suchou a starou, bez života.

Toto se děje proto, že teplá voda, používaná k umývání se, odstraní i přirozenou vrstvu ochranných olejů, které pokožka produkuje, aby udržovala její hydrataci a zdraví. Jakmile dojde k odstranění těchto lipidových přirozených ochranných vrstev, voda z okolí pokožky může proniknout a suchost a zarudnutí nastanou.

Kromě toho je třeba mít na paměti, že některé typy péče o pleť a koupelových přísad mohou mít na pokožce úplně jiný účinek. Například, certifikované čistící mýdlo na bázi olejů může někdy zanechat na pokožce nežádoucí zbytky, které mohou pokožku vysušit a způsobit obtíže.

Jak ochránit pokožku před tímto secháním?

Nejlepší způsob, jak ochránit kůže před účinky horké vody, je obohatit ji. Tím, že se obohatí voda pro koupel, poskytne pokožce důležité vitamíny, minerály a přírodní oleje, které jí dodají vlhkost a vyživí. Obohacená voda přináší i další výhody: může hlouběji pročistit pokožku až na jemné stopy nečistot a působit jako přírodní exfoliant, vzhledem k přítomnosti enzymů. Existuje mnoho způsobů, jako obohatit vodu před koupelí, mezi ně patří ingredience, jako je přírodní oleje, byliny, med, meduňka a další.

Jak obohatit vodu různými ingrediencemi?

Přírodní oleje – Přírodní oleje jsou bohatým zdrojem antioxidantů, které pomáhají hydratovat pokožku a bránit před volnými radikály. Oleje, jako bambucké máslo, jojobový olej a arganový olej jsou obzvláště dobré pro hydrataci a zabraňují ztrátě vlhkosti po umývání.

Byliny – Obsahují vysoké hladiny antioxidantů a vitamínů, které pomáhají proti stárnutí, zabraňují poškození předívky UV zářením a skvěle hydratují pokožku. Byliny, jako yucca, ibišek, růže, heřmánek a šalvěj jsou nejčastějšími ingrediencemi pro obohacení vody.

Med – Med je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a přírodních ingrediencí, které prodlužují životnost a zabraňují poškození pokožky po léta. Může být také použit jako \“chemický omlazovač\“ kůže, protože regeneruje a hydratuje.

Meduňka – Má uklidňující a zklidňující účinky a je bohatá na antioxidanty a vitamíny. Může být také použita jako exfoliant, protože chrání pokožku před ztrátou vlhkosti a ničí bakterie a běžné nemoci, jako jsou rózy a ekzémy.

Otruby – Otruby ve vodě vám pomohou k získání další hydratace, protože jsou bohaté na vlákninu. Vláknina je známá pro své schopnosti udržet vlhkost a obohatit vodu. Otruby mohou být také použity pro zmírnění podráždění a sušícího účinku některých typů koupelových přísad.

Další tipy pro objem a hydrataci pokožky po koupeli