Tělo

Nejlepší domácí metody domácí lázně pro zlepšení nálady

Ať už je jakékoliv roční období, často se cítíme špatně, či téměř depresivně. Během podzimu a zimy můžeme vinu svádět na počasí – málo slunce, příliš mnoho sněhu a deště, silného větru a chladu. Během léta se tato nálada může projevit na těch, kteří nemají možnost užít si dovolené, nebo na těch, kteří se z dovolené právě vrátili. Navštěva lázeňského centra je skvělá metoda zlepšení nálady. Lázně nám vracejí vzpomínky na letní cestování a umožní nám zapamenout na mrazivé teploty. Kromě toho obnovují tělo a bojují proti depresi. Vyzkoušejte sami nějaké z lázeňských center ve vašem okolí.

Lázeňské terapie pro zlepšení nálady

KALARI – KAI UZHICHIL

jedná se o starodávnou hloubkovou sportovní masáž pocházející z Kerala na jihu Indie. Zajišťuje pružnost a vitalitu našeho těla, kterému dodává optimální stimulaci. Masáž kalari dokáže uspokojit ty, kteří jsou rádi fit. Léčba vám umožní navrátit tělu pružnost. Podporuje průtok krve a umožňují rychlé spalování tuků. Pomáhá tedy při hubnutí a zlepšuje celou škálu pohybů kloubů při ohýbání těla. Místo a tlak masáže záleží na postavě člověka a jeho držení těla. Masáž Kalari pomáhá uvoknit svaly, prodloužit vazy a stimulovat energetické kanály těla. Masáž funguje hloubkově: obnovuje správnou, uvolněnou pozici těla a dodává pocit neomezené pružnosti.

Kalari je hloubková sportovní masáž, která slouží hlavně lidem, kteří chtějí vidět své tělo v top stavu. Léčba je také určena pro ty, kteří pravidelně cvičí, či tancují a chtějí zlepšit svoje držení těla a svoji pružnost. Díky masáži se dokáží svaly uvolnit, zatímco energie, která proudí skrze marmu – vitální energetické body těla – je stimulována a regulována, což nám umožňuje cítit se lépe.

Masáž Kalari probíhá na specificky vyrobené, tlusté a široké matraci, která je položena na zem. Léčba probíhá za pomoci horkého oleje a Ájurvédských bylin..

ABHYANGAM – Mardhayukta Hasta Mukha Abhyangam

jedná se o Ájurvédskou obličejovou a tělesnou masáž pro uvolnění, detoxifikaci a navrácení rovnováhy. Masáž ABHYANGAM posiluje a obnovuje tělo, zlepšuje proudění lymfy v lymfatických uzlinách a zlepšuje funkci imunitního systému a proto se doporučuje pro léčbu deprese a špatně fungující imunity.

Díky masáži ABHYANGAM se mohou lidé, kteří si stěžují na únavu, opět cítit plní energie, zatímco jejich nervové systémy si konečně odpočinou a nabíjí se tak potřebnou energií. Masáž dále uvolňuje, hydratuje a posiluje pokožku. ABHYANGAM zlepšuje fungování interních orgánů a pomáhá léčit bolest zad a bolest obecně.

ABHYANGAM provedená na kůži hlavy dokáže hlavu uvolnit a stimulovat energetické body – marma. Dokáže pomoci od stresu a tlaku a výsledkem je odpočinek a relaxace. Tato masáž zlepšuje cirkulaci krve a lyfy v oblastech obličeje a obnovuje masírované tkáně. Pokud ji budete provádět pravidelně, dokáže redukovat vrásky a obnovovat přírodní vlhkost obličeje, jeho tón a jeho jas. ABHYANGAM je tou nejméně invazivní, přírodní masáží a liftingovou kúrou, kterou si můžete zajistit.

PADA ABHYANGAM

je Ájurvédská masáž nohou, kotníků a lýtka. Jedná se o intenzivně uvolňující a obnovující léčebnou kúru. Urychluje proudění krve, pomáhá při léčbě varixů a redukuje otok a bolest lýtek. Bojuje proti vysušování nohou a popraskaným kotníkům. Zbavuje vás pocitu unavených nohou a zabraňuje zánětu ligament a svalů. Masáž vám pomáhá po natažení kotníku, či ligament a po zlomeninách.

SHIRO ABHYANGAM

je Ájurvédskou masáží hlavy s intenzivním obnovujícím a uklidňující učínkem. Podporuje oběh krve a lymfy v oblasti hlavy. Bojuje proti insomnii, migréně a suché, svědící pokožce hlavy. Uklidňuje i příliš tuhé svaly a stimuluje prokrvení a odplavování škodlivin. Pomáhá proti bolesti hlavy a krku a proti pocitu unavených očí. SHIRO ABHYANGAM by se měla dokočit odstraněním mastných zbytků oleje po proceduře.

MUKHA ABHYANGAM

je Ájurvédská masáž obličeje. Je velice jemná a proto pomáhá uklidňovat a uvolňovat pokožku obličeje stimulací bodů marma. Odstraňuje napětí a stres z oblasti obličeje a tím pádem dokáže vyhladit nedokonalosti. MUKHA ABHYANGAM masáž zvyšuje krevní a lymfatickou cirkulaci oblasti obličeje a obnovuje zdejší tkáně. Pravidelná masáž omladí obličej a zredukuje množství vrásek, dodávajíc přitom přírodní vytalitu a jas. MUKHA ABHYANGAM je neinvazivní a funguje jako přírodní face lift.

PRISHTHA ABHYANGAM

je Ájurvédskou masáží zad, která pomáhá relaxocat a dodat energii. Zahrnuje použití Ájurvédských olejů obohacených o speciální bylinky. Tato masáž pomáhá od těžkých a chronických bolestí hlavy, tuhosti svalů a bolesti nervů. MUKHA ABHYANGAM podporuje krevní cirkulaci zad a uvolňuje přitom tělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *