Tělo

Jak funguje Aloe Vera gel? Zkrášlující účinek Aloe

Aloe vera gel je nesmírně populární přírodní produkt pro péči o pokožku a vlasy, který je zkrášluje, vyhlazuje a obnovuje. Jaké další vlastnosti gel má a jak funguje na vlasech a na pokožce? Kde si zakoupit aloe gel a můžeme jej pít? Měli bychom si na něj v nějakých případech dávat pozor?

Gel z aloe – výhody

Aloe vera se vždy brala jako rostlina zdraví, její dužina se užívala pro péči o popálenou pokožku, rány a jizvy. Lidé si dužinou také často masírují pokožky, doufajíce, že jim pomůže pokožku obnovit a hydratovat. O živinách v dužině aloe máme velmi vysoké mínění. Gel z aloe se používá externě na pokožku, které dodává hydrataci a obnovu. Dále nabízí antibakteriální a protiplísňový účinek. Pokud aloe jíme, pomáhá nám hubnout a posiluje náš imunitní systém.

Jak přesně gel z aloe funguje?

Gelová forma aloe se velice snadno užívá, jelikož ji lze aplikovat přímo na pokožku a vlasy. Pamatujte, že vyšší procento extraktu v gelu znamená více živin.

Gel z aloe a pokožka obličeje 

Aloe gel se hodí téměř všem typům pokožky. Nejvíce bude účinkovat na citlivé pokožce a pokožce s akné. Uzavírání pórů je další výhoda. Kromě toho aloe hydratuje a obnovuje pokožku. Díky svým antibakteriálním vlastnostem pomáhá gel z Aloe od podráždění a zánětů. Kromě toho pomáhá s ekzémem a lupénkou.

Gel z aloe a pokožka těla

Vesele si aplikujte gel z aloe na váš obličej a ostatní části vašeho těla. Jelikož má schopnost vyhladit pokožku a pomoci zabránit jejímu popraskání. Funguje také v případě, že potřebujete pečovat o popáleniny a zranění pokožky, či hledáte zklidnění pokožky po pokousání hmyzem. Aloe gel je efektivní léčebnou metodou i v případě, že jste strávili příliš mnoho času na sluníčku. Aloe má rozjasňující účinek a proto produkty s aloe fungují skvěle pro potřebu vybělení jizev, strií a odbarvených fleků.

Aloe gel na vlasy a pokožku hlavy

Díky obnovujícímu a hydratačnímu účinku dokáže aloe efektivně pečovat o vlasy a pokožku hlavy. Doporučuje se hlavně lidem, které trápí vypadávání vlasů a tvorba lupů. Aloe gel obnovuje optimální pH pokožky, posiluje ji a vyživuje vlasové kořínky, které stimuluje k růstu. Hydratuje a pečuje i o ty nejvíce vysušené vlasy.

Kde si zakoupit aloe gel?

Aloe gel je dostupný ve farmaciích, drogeriích a obchodech s přírodními produkty. Vyberte si produkt, který obsahuje přes 90% extraktu Aloe a alespoň několik dalších vyživujících složek.

Aloe vera na pití

Aloe můžete také pít a to jak ve formě gelu, tak ve formě šťávy. Jedná se o chutný drink bohatý na živiny. Jelikož podporuje imunitní systém, jedná se o skvělou volbu pro chladné podzimní a zimní dny. Díky silným čistícím vlastnostem pomáhá s hubnutím a regulací pochodů v GIT. Snižuje také hodnotu glukózy a lipidů v krvi, čímž pomáhá i diabetikům a lidem trpícím metabolickým syndromem. Drink by měl být zcela přírodní.

Aloe gel – kdy jej nepoužívat

Nedoporučuje se dětem mladším 12 let a těhotným a kojícím ženám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *