Tělo

Podívejte se, jak se konečně zbavit vrásek kolem očí

Vrásky kolem očí nám přijdou přijatelné možná tak v případě, že se koukáme na čarodějnici z Mrazíka. V žádném jiném případě nám vrásky kolem očí nepřipadají na místě. O co vlastně jde? Co je způsobuje a jak je léčit? Pojďme se na to podívat!

Co jsou to vrásky kolem očí?

Často jsou to velice jemné vrásky, připomínající havraní pařát, které “vyrůstají” z vnějšího koutku očí. Důležitým faktorem je v případě jejich tvorby množství mazu a skvalenu v pokožce. Okolo očí je epidermis velice tenká a jemná a díky tomu se na ní dříve projeví proces stárnutí. Ani maz, ani hydrolipidová bariera tuto oblast efektivně neochrání. Kromě toho se pokožka kolem očí neustále pohybuje. Očí a pokožka kolem nich prozrazuje naše emoce. Pohyby svalů tak v této oblasti vedou k tvorbě vrásek. Ty jsou viditelné hlavně tehdy, když naše pokožka přichází o svoji pružnost. Všichni víme, že se nám s věkem strukturálně mění pokožka. Množství kolagenu a elastinu se s věkem snižuje. Možnost jeho syntézy se také s věkem značně omezuje, což ve výsledku způsobuje vrásky kolem očí. Abychom to tedy ještě shrnuli: pokožka ztrácí svoji nejdůležitější stavební jednotku – kolagen – a na jejím povrchu se tak mohou tvořit vrásky. Kromě procesu stárnutí se o snížení množství kolagenu stará i záření, nevhodná výživa, nedostatek spánku a nedostatečná hygiena v dané oblasti. Častým důvodem je dieta chudá na aminokyseliny a proteiny, které jsou důležité pro tvorbu kolagenu.

Pokožka se vysušuje také v případě, že je dieta chudá na tuky (esenciální mastné kyseliny) a proteiny. Vysuší se a ztratí svou pružnost.

Jak se těchto vrásek zbavit?

Nejdříve ze všeho je potřeba pokožce dodat všechny potřebné složky: pijte spoustu vody (2 litry denně), jezte dostatek vitaminů – A, E, K a beta karoten. Pro zpomalení procesu stárnutí budete potřebovat také aminokyseliny proteiny, aby si pokožka mohla syntetizovat kolagen.

Pokožka velice rychle schne i v případě, že je vystavena chladu, větru, či vysokým teplotám. Suchý vzduch z radiátorů také zhoršuje její stav. Proto, abychom ji ochránili, na musíme vytvořit mikroskopickou vrstvu. Před spaním aplikujte přírodní oleje na pokožku kolem očí (silné omlazující účinky mají hlavně malinový a arganový olej a máslo shea).

Pokud vaše vrásky nejsou příliš viditelné, rozhodně se vyplatí zkusit léčebné metody v salonech, které vám pomohou je dále skrýt. Mikroabraze stimulují buněčnou obnovu, což posiluje kolagenní vlákna a podporuje syntézu kolagenu.

Jak vrásky odstranit z pohodlí domova:

1. Mléčný obklad (vyberte si nezpracované ingredience) obsahující aminokyseliny a lipidy, jako například arginin, glycin, či prolin. Tyto složky mají svoji roli v procesu syntézy kolagenu. Hlavně prolin hraje důležitou roli v udržování stability kolagenu v pokožce. Vyberte si dietu bohatou na tuky obsahující vitaminy A a E, které obnovují epidermis a pomáhají vám s absorpcí dalších složek.

Aplikujte mléčnou směs na ručník, který by měl být v nejlepším případě nahřátý, a přiložte jej na váš obličej. Nechte 15 minut působit a poté si umyjte obličej vodou. Pokud je vaše pokožka suchá, přidejte do mléka lžíci olivového oleje či mandlového oleje.

2. Vaječný bílek – léčebná kúra užívající aminokyseliny. Vaječné bílky, stejně jako kraví mléko, obsahují arginin, glycin, prolin a hořčík, což jsou složky nutné pro detoxifikaci pokožky a uvolnění svalů. Hořčík se buňkami rychle vstřebává. Vyšlehejte bílek a aplikujte vrstvu pod oči (pokud chcete, můžete pokrýt celý obličej). Po asi 15 minutách, jakmile směs uschne, si můžete umýt obličej teplou vodou.

3. Zelený čaj je plný katechinů, což jsou solné antioxidanty, které mohou redukovat míru předčasného stárnutí pokožky. Jedná se o nesmírně silnou složku hydratačních masek, která pomáhá proti bojovat proti zarudnutí a vyhlazuje pokožku.

Pro ještě lepší výsledky můžeme místo tradičního zeleného čaje vyzkoušet machu, což je prášek ze zeleného čaje. Můžete jej smíchat s dalšími vyživujícími a hydratačními složkami vašeho výběru. Nechte vyvařit při teplotě 80 stupňů (přidejte dost vody na to, aby se vytvořila pasta a poté produkt ochlaďte. Můžete přidat mandlové mléko. Namočte do směsi bavlněný polštářek a přiložte jej na víčko. Po 15 minutách směs odstraňte za použití micelární vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *