Krása

Krása od hlavy až k patě: Jak se snadno zbavit černých teček

Mnoho lidí se potýká s problémy černých teček, které se objeví na obličeji a hrudi společně s jinými problémy pleti. Tyto černé tečky jsou často docela obtížné se zbavit, protože je nemůžete jednoduše vytáhnout – i když návštěva dermatologa nebo odborníka na kosmetickou péči vám může pomoci vyřešit tento problém. Stejně tak i řada organických produktů pro domácí použití. Jsou tu i další možnosti pro odstranění černých teček – od domácích receptů a DIY metod po kosmetické produkty na trhu. Pokud máte povědomí, co černé tečky jsou, jaký je jejich zdroj a jaký postup vám pomůže s jejich odstraněním, můžete se jim i konečně zbavit.

Co jsou černé tečky?

Černé tečky jsou skvrny, které vzniknou v důsledku ucpání mazové žlázy. Tvořeny jsou kombinací tuků, odumřelé kožní buňky a bakterie. Nacházejí se hlavně na obličeji, nose, tváři, hrudi a zádech. Tyto skvrny jsou viditelné jako černé tečky, černé bodky nebo tyčinky.

Příčiny černých teček

Černé tečky mohou být způsobeny následujícími faktory:

  • Nesprávná péče o pleť – například, neodstraňovat make-up, olej a nečistoty.
  • Nadměrná syntetická kosmetika.
  • Mastná, komedogenní přípravky.
  • Stres.
  • Hormonální nerovnováha.
  • Snížená imunita v důsledku špatné výživy.

Jak se zbavit černých teček

Zde najdete několik způsobů, jak se zbavit černých teček doma:

1. Použití oleje na obličej

Oleje mohou snadno napouštět kožní póry a čistit obličej. Používejte oleje jako olivový olej, mandlový olej, olej z granátového jablka nebo jojobový olej. Stačí nanést na obličej jemnou vrstvu oleje smíchaného s několika kapkami vody a poté pečlivě setřít. Díky tomu budou vaše póry čisté a poškozené buňky se odstraní.

2. Použití sody na pečení

Soda na pečení může být skvělou volbou, pokud jde o čištění obličeje. Vytvořte pastu smícháním sody na pečení s jemnou vrstvou vody. Naneste ji na obličej a jemně masírujte po dobu 5 minut. Poté opláchněte horkou vodou. Tento proces pomůže odstranit černé tečky a zároveň zmírní akné a drobné vrásky.

3. Použití cukru

Cukr je dobrým lékem na všechny kožní problémy. Smíchejte trochu cukru se stejným množstvím olivového oleje a naneste směs na obličej. Masírujte po dobu 5-7 minut a poté ji opláchněte teplou vodou. Pravidelným používáním cukru na obličej se zbavíte černých teček.

4. Aplikace kyselého mléka

Kyselé mléko je skvělým hydratačním činidlem, které je bohaté na látky, které podporují krásu. Začněte aplikovat kyselé mléko na obličej. Poté aplikujte jemnou vrstvu bílku z bílého vajíčka. Pravidelným používáním tohoto přípravku se po lvější době černé tečky rozpustí.

5. Použití citrusové šťávy

Citrusové šťávy, jako je citronová šťáva, pomáhají zmírnit černé tečky. Smíchejte stejné množství vody s citronovou šťávou a aplikujte ji na obličej. Po 10-15 minutách opláchněte. Můžete také trochu citronové šťávy přidat do jiných domácích mask na obličej a pomocí nich se zbavit černých teček.

6. Aplikace kávové směsi

Kávová směs může pomoci čistit kožní póry. Smíchejte tři lžičky kávové přísady s několika kapkami vody. Naneste směs na obličej a nechte ji 10 minut. Poté směs opláchněte. Používáním kávové směsi se zbavíte černých teček a záro