Krása Tělo Užitečné tipy

Pozdní pupínky – co je nejlepší léčba akné u dospělých?

Když se dostanete do vašich pozdních dvacátých let, vaše akné začíná znovu mít účinek. Zaměřit mohou stejné části vašeho obličeje, nebo se mohou objevit místa, kam doposud akné nezasahovalo. Pozdní pupínky se vyskytují nejen na obličeji, ale stávají se častými na krku, zádech a hrudníku. U některých žen může být vnější vřed na pozdním pupínku, pokud si jej nesprávně ošetříte.

Takže pokud vás trápí problémy se suchou kůží, záněty a pozdní pupínky, je důležité pro vás, abyste rozuměli příčinám tohoto stavu a naučili se, jak tomu čelit.

Co jsou pozdní pupínky?

Pozdní pupínky jsou obecně nazývány akneiformním, protože vypadají jako akné. Jsou však vyvolány jinými faktory než akné, jako je stárnutí, poruchy endokrinního systému (hladina hormonů) nebo špatná výživa. Jsou častější u žen, protože ženské hormony mohou zvýšit produkci kožního mazu, který vyvolává ucpávání pórů. Pozdní pupínky jsou většinou méně nápadné a mohou být méně bolestivé a méně časté než akné, ale mohou být také trvalé.

Příčiny pozdních pupínků

Je spousta důvodů, proč se objevují pozdní pupínky. Některé věci mohou zhoršit problém:

  • Nedostatečná hydratace pokožky – Častým důvodem vzhledu pozdních pupínků je nedostatečná hydratace pokožky. Když je pokožka dehydrovaná, dochází k ucpávání pórů, což může vyvolat pupínky.
  • Špatná výživa – Jíst nezdravá jídla může zhoršit stav pokožky a vést k pozdním pupínkům. Je důležité jíst potraviny bohaté na vitamíny, minerály a omegu-3 mastné kyseliny.
  • Stres – Vystavení stresu může způsobit ucpávání pórů a z toho důvodu se mohou objevit pozdní pupínky. Mnoho lidí trpících pozdními pupínky se doporučuje, aby se snažili zůstat v klidu a vyvážení.
  • Hormonální poruchy – Mnoho žen má pozdní pupínky v důsledku hormonálních poruch nebo náhlých výkyvů hladiny hormonů. Proto magnet free ženy obzvlášť přísné při volbě ošetření pozdních pupínků.
  • Kosmetické produkty nebo přípravky – Kosmetické produkty, jako je make-up, krémy nebo jiné přípravky často obsahují škodlivé chemikálie a látky, které mohou vyvolat pozdní pupínky. Mějte na paměti, že ucpané póry jsou generátor pmracek, aby poznejally bylo nutné aby tyto ucpané póry se vyčistily. Někteří lidé mohou mít alergickou reakci na kosmetické produkty. Pokud používáte kosmetický produkt, který má vliv na vaši pleť, měli byste ho zrušit a zvolit jinou možnost.

Způsoby léčby pozdních pupínků

Existují některé domácí léčby a léky, které mohou pomoci při ošetřování akné u dospělých. Tyto přístupy jsou:

 • Čištění a pleťové vody – Čištění a pleťové vody jsou vynikajícím způsobem, jak se zbavit ucpaných pórů a zabránit jejich znečištění. Při čištění kůže ráno a večer urychlujete proces hojení a redukujete riziko vzniku pupínků.
 • Krémy a masti – Existuje několik krémů a mastí, které mohou být užitečné pro léčbu akné. Můžete si koupit masti na akné obsahující peroxid benzoylu, kyselinu salicylovou nebo kyselinu azelaovou, které mohou pomoci snížit vyrážku a pomoci s léčbou pozdních pupínků. Často jsou dostupné bez lékařského předpisu.
 • Antibiotika – Antibiotika jsou silné léky, které napomáhají odstranění infekce nebo zranitelnosti dané oblasti. Antibiotika na akné mohou zahrnovat klindamid, erytromycin a mnoho dalších. V některých případech může lékař předepsat silnějšíléky na akné, jako je Accutane.