Užitečné tipy

Jak mít vždy krásné ruce a nehty?

Ruce jsou jednou z nejdůležitějších částí našeho těla, jelikož díky nim dokážeme interagovat se světem. Bohužel jsou ale právě proto většinu času vystaveny vnějším faktorům, bez dostatečné ochrany. Pokožka našich rukou je ale vysoce náchylná na poškození. Co tedy můžeme učinit proto, aby byla naše pokožka zdravá a hebká?

Naše ruce jsou neustále vystavovány negativním faktorům prostředí. Škodlivé UV záření vede ke stárnutí pokožky. Je tedy nutné ruce efektivně chránit.

Jak pečovat o pokožku rukou?

Ruce a nehty se velice snadno poškodí, takže si pamatujte na základní pravidla a opatření. Je nutné ruce co nejčastěji hydratovat. Vždy mějte k dispozici krém na ruce bohatý na vitaminy a zklidňující ingredience. Je důležité, aby krém obsahovat ureu, vitaminy A a E a SPF faktor. Po aplikaci hydratačního krému při mytí rukou užívejte pouze šetrná mýdla, která nenaruší pH rovnováhu pokožky.

Peeling je další skvělou metodou péče o pokožku. Pro minimalizaci kontaktu rukou s škodlivou chemií při mytí domácnosti noste rukavice.

Péče o nehty

Udržujte své nehty hydratované! Je nutné najít takové produkty, které nehty hydratují zevnitř. Při domácích pracích noste rukavice, aby se nepoškodilo nehtové lůžko. Pokud nosíte manikúru, vždy si ji nechte aplikovat pouze za použití těch nejlepších produktů. Použijte papírový či skleněný pilník, jelikož ty kovové by mohly vést k poškození nehtů. Užívejte produkty pro posílení nehtové struktury. Pravidelně je také vyživujte a chraňte.

Zdravé kutikuly jsou potřeba. Pro péči o ně využijte ty nejlepší produkty, které je změkčí a následně je za pomoci tyčinky zatlačte. Do nehtů a pokožky vmasírujte čistý rostlinný olej. Hydrataci kutikul zajistíte aplikací vazelíny. Suchá pokožka zkrátka nevypadá dobře.

Profesionální manikúru vám mohou udělat v salonu krásy. Čas od času se vyplatí nehty takto upravit, jelikož je následná péče o ně snazší.

Manikúra

Existuje mnoho způsobů, jak si zajistit perfektní manikúru. Pokud chcete ušetřit, můžete ji provádět z pohodlí domova. Je k tomu třeba několik pomůcek, kterými jsou tyčinky do uší, tyčinka na kutikuly, změkčovadla kutikul, pilník a miska naplněná vodou a mýdlem. Pořádně očistěte nehtové lůžko. Následně si nehty upravte za pomoci pilníku a zatlačte kutikuly. Naneste primer, lak na nehty a manikúru zakončete vyživujícím sérem.

Každá žena touží pro krásných rukou a nehtech. Krásná manikúra dokáže zlepšit náladu a uvolnit tělo i mysl. Nemusíte si ji přitom nechat dělat v salonu krásy. Naprosto postačí domácí vyživující lázeň. Připravte si peeling, tekutý parafin a rukavice. Odličte lak, nehte nehty odmočit ve vodě, naneste parafin a nasaďte si rukavice. Nehte působit přes noc. Výsledkem budou hebké a krásné nehty a ruce.