Krása Užitečné tipy

3 efektivní metody pro péči o poškozené barvené vlasy

Barvené vlasy vyžadují speciální péči. Bohužel je ale samotná procedura barvení vlasů pro jejich strukturu velice škodlivá. Vysušování, nedostatek lesku, lámání a vypadávání vlasů – to vše může být způsobeno právě barvením. Naštěstí ale existuje několik triků, které vaše vlasy zachrání!

1. Vlasová maska je nutností

Pro barvené vlasy nejsou kondicionéry dost. Masky jsou velice šikovné pomůcky, které obsahují vysoce koncentrovanou recepturu zajišťující intenzivnější účinek. Vyplatí se sáhnout po masce obsahující ty nejlepší ingredience a užívat ji po mytí. Skvělé produkty nezpůsobují pouze zkrášlení vlasů, ale také vyživení jejich vnitřní struktury. Doporučujeme masku s hydrolyzovaným keratinem. Proč právě tu? Protože keratin zajišťuje vlasům lesk a posílení. Nanoil Keratin Mask (nanoil.us/keratin-hair-mask) je perfektní volbou pro slabé a poškozené vlasy.

2. Šetrná péče o vlasy je prioritou

Barvené vlasy vyžadují extrémně šetrnou péči. Ideálně byste měli užívat šetrnou metodu výživa-promytí-výživa. Je ideální pro poškozené vlasy, kdy posiluje jak je, tak pokožku vlasů a zároveň dodává hydrataci a lesk. Tato metoda zahrnuje tři jednoduché kroky: 1. výživu, 2. mytí, 3. výživu.

Dále je důležité nastavit na fénu mód chladného vzduchu a nemířit jím pouze na jednu část hlavy. Pokud je to možné, přestaňte užívat žehličku a natáčky (pokud musíte, alespoň předtím na vlasy aplikujte ochranné produkty). Pamatujte, že je nutné každodenně užívat silikonové sérum na konečky vlasů. Vlasový sprej a podobné produkty nechte na speciální příležitosti. Při česání vlasy netahejte – pouze je šetrně češte a masírujte si při tom pokožku.

3. Léčba vypadávání vlasů po barvení

Pokud vám vlasy příliš vypadávají, je na čase s tím něco udělat. Existují dvě možnosti, které byste měli společně kombinovat. Jde o biotin, vitamin A a vitamin E. S těmito doplňky budete schopni posílit celé tělo, včetně vlasů. Dva týdny pravidelné aplikace vám zajistí viditelné výsledky. Další možností je péče o pokožku. Sáhněte po produktech bez alkoholu. Ideálně je užívejte každodenně před mytím. Garantovaný účinek zahrnuje růst nových vlasů, rychlejší růst těch již rostoucích a hlavně zabránění dalšímu vypadávání vlasů. Co dělat, pokud domácí péče nezabere? Tricholog vám pomůže sáhnout po té nejefektivnější metodě. Je také možné, že jsou na vině hormonální změny.