Užitečné tipy

Jak aplikovat korektor jako profesionál

Jak aplikovat korektor jako profesionál?
Spoustu dívek může být velmi zmateno při výběru korektorů, jelikož na trhu je dostupno spoustu různých odstínů a konzistencí. Jak si vybrat ten perfektní korektor pro váš typ pleti, aby nebyl viditelný, a aby opravdu zakryl nedokonalosti? Dobrý korektor je produkt krásy číslo 1, každá žena by měla mít jeden v taštičce. Korektor dokáže zakrýt nedokonalosti, ale také může fungovat jako foundation a je skvělým nástrojem pro konturování obličeje.

contourpicture-wm

Většina korektorů, které naleznete v drogeriích, obsahuje tři základní ingredience: Mastek, oxid titaničitý a makadamiový olej. Pokud se zamyslíte nad mastkem, můžete se obávat, jelikož mastek sám o sobě je toxický. Ovšem nebojte se, to malé množství použité v kosmetice nehraje žádnou roli. Jeho úkol je absorbovat extra maz ve vaší pleti. Oxid titaničitý se často používá v krémech na opalování, tvoří ochrannou vrstvu, která zabraňuje korektoru dostat se vám do pórů, také odráží sluneční paprsky, což dělá vaši pleť svěží a zářivou. Poslední ingredience je makadamiový olej, je velmi výživný, vaši pleť hydratuje a zjemňuje.

Jak aplikovat korektor?

Vše záleží na konzistenci, a kam korektor chcete dát. Pokud máte tekutý produkt, použijte aplikátor, který přichází s produktem. Zbytek korektorů by měl být aplikován pomocí plochých štětců, pro zakrytí kruhů pod očima použijte malý štětec, pro kontury použijte středně velký štětec. Existují také korektory tvrdé, které mají hutnou konzistenci, nejlepší distribuce tohoto produktu je pomocí prstů.

Jak zakrýt nedokonalosti?

Abyste zakryli kruhy pod očima, použijte korektor o 2 až 3 odstíny světlejší, než vaše kůže. Existuje mýtus, který říká, že abyste zakryly kruhy, měly byste použít růžový korektor. Pravdou však je, že růžová barva na šedé nebo zelené naopak toto místo udělá více viditelné. Pokuste se najít neutrální tón světlejší, než je vaše pleť. Abyste zakryly tmavá místa a pupínky, nepoužívejte světlý korektor, pak by tato místa byla viditelnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *