Make-Up

Jak docílit toho, aby vaše oči vypadaly větší?

Chtěli byste mít větší oči? Divili jste se někdy, proč vaše oči vypadají malé a jestli třeba neděláte něco špatně, co se týká make-upu? Nejen, že se naučíte některé základní typy a triky, jak udělat vaše oči větší, ale také se naučíte, čemu se vyvarovat. Často totiž aplikujeme špatné produkty na špatná místa bez toho, abychom si uvědomili, že to nás neudělá atraktivnější.

eye_Co ANO

Když si děláte makeup na oči, vždy použijte bázi na oči. Báze zabrání rozmazávání očních stínů a barva bude zářivější a jasnější. Teď je čas pro hru s barvami. Použijte světlou barvu, abyste zvětšili jistá místa, tmavé barvy totiž věci opticky zmenší. Pokud použijete bílé krémové oční stíny, vaše oči to vynese dopředu a budou vypadat větší. Aplikujte světlé oční stíny doprostřed vašeho horního očního víčka a pod nadočnicový oblouk. Taková aplikace vám dá přirozený liftingový efekt bez použití botoxu. Můžete také použít trochu perlových stínů na vnitřní koutky vašich očí, tento jednoduchý trik udělá vaše oči světlé, otevřené a takzvaně probuzené. Ovšem musíte si uvědomit, že světlá barva ve vnitřních koutcích vašich očí udělá to, že vaše oči budou vypadat blíž k sobě. Tedy, pokud je už tak máte blízko u sebe, tento krok přeskočte.

Vezměte tmavou barvu, nejlépe v teplém odstínu a naneste ji do toho záhybu, kde se oční víčko roluje při mrkání. Tímto způsobem přidáte svým očím hloubku, kromě toho, pokud ještě přidáte světlejší odstín, než ten, který ste teď aplikovali do záhybu, nad onen záhyb vašeho víčka, vytvoříte iluzi většího prostoru mezi nadočnicovým obloukem a očním víčkem, čímž vytvoříte též iluzi většího oka.

Aplikujte tmavý odstín na vaši spodní oční linku, tím oko víc otevřete. Skvělý trik, jak udělat vaše oči větší, je použít bílou tužku na vaši vnitřní oční linku. Pak použijte řasenku a naneste ji od kořínků až po konečky. Čím delší řasy, tím lepší efekt pro vás. Soustřeďte se hlavně na konce řas ve vašich vnějších koutcích, nezapomeňte aplikovat trochu korektoru pro zakrytí temných kruhů pod očima.

Co NE

Nepoužívejte tmavé oční stíny moc blízko u vašich vnitřních očních linek. Nenanášejte tmavé stíny do vnitřních koutků očí. Pokud pokryjete celé oční víčko tmavými stíny, nezapomeňte na onen zmíněný záhyb, kde se víčko roluje. Pokud tam stíny nanesete, opticky udáte tvar svému očnímu víčku. Nikdy nepoužívejte teplé a tmavé odstíny stínů pod nadočnicový oblouk. Nepoužívejte černou oční linku na své vnitřní linky, vaše oči budou vypadat menší a užší. Vždy používejte řasenku na své spodní řasy. Barevné řasenky, jako je modrá a šedá, vám nepomůžou docílit iluze velkých rozzářených očí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *