Užitečné tipy

Nápady na vánoční make-up na party a na rodinné sešlosti

Každý se snažíme vypadat na konci roku na těch pár magických dní co nejlépe a nejelegantněji. Naštěstí existuje několik snadných a finančně dostupných metod, které vám pomohou vypadat krásně tak, abyste rodině a přátelům uhranuli svou krásou. Pojďme se na jednotlivé metody podívat zblízka!

Sváteční make-up vhodný pro návštěvu rodiny či přátel. Elegantní, ale přesto přirozeně vypadající účinek.

1. Hydratujte pokožku

Hydratovaná pokožka je základem krásného make-upu, který vydrží po celý den. Dodávat pokožce hydrataci skrze pitný režim je nesmírně důležité, jelikož tímto způsobem zamezíte nutnosti aplikovat několik kosmetických produktů navíc. Vždy si pamatujte, že je před aplikací make-upu nutné nanést na pokožku hydratační krém a počkat, než se plně vstřebá.

2. Naneste make-up

Jsou dva faktory, na které musíme při aplikaci make-upu myslet. Na jednu stranu musí na vašem obličeji vydržet po celý den. Na druhou stranu ale nesmí být pro vaši pleť příliš zatěžující. Abychom obě potřeby plně naplnili, je třeba sáhnout po středně efektivním make-upu aplikovaném skrze plochý štětec. Namísto aplikace make-upu prsty je lepší sáhnout po zmíněném štětci, díky kterému se usnadní aplikace v určitých partiích obličeje, jakým je např. nos.

3. Vyzkoušejte tužku na oči

Ať už plánujete štědrovečerní večeři, nebo sváteční návštěvu rodiny, je čas na to definovat si obočí více, než jak jste normálně zvyklí. Sáhněte po nepříliš agresivní tužce na oči (např. perlové) a zvýrazněte své krásné oči. Vyplatí se spárovat tužku na oči s výraznými stíny, kterými na své oči strhnete pozornost. Rozhodně nezapomeňte na kvalitní řasenku. Jelikož mohou být štědrovečerní večeře a sváteční návštěvy vcelku emocionální záležitostí, vyplatí se sáhnout po vodě-odolné řasence. Zamezíte tím jakýmkoliv make-upovým faux-pas.

4. Naneste si rtěnku

Jakmile se dostaneme ke svátečnímu stolu, začíná hostina a s ní pití a jedení. Vyberte si proto takovou rtěnku, která všechny tyto aktivity vydrží. Tentokrát použijte buďto dlouhotrvající rtěnku (např. matnou) či barvu na rty, která vydrží několik hodin

Make-up na sváteční party: Zářivý a uhrančivý

1. Připravte svou pokožku

Dodejte své pokožce dostatečnou hydrataci pro zajištění příznivého prostředí pro aplikaci make-upu. Make-up na vánoční párty může být o trošku divočejší, než ten, který budete mít při návštěvě rodičů. Můžete si proto vyhodit z kopýtka a použít třpytky a zářivou kosmetiku. Kamarádi a kamarádky to jistě ocení.

2. Definujte své oči

Na horní víčko naneste zlaté či měděné stíny a zvýrazněte linii řas hnědou (např. čokoládovou) oční tužkou. Vánoční párty je skvělým momentem pro připevnění umělých řas. Pokud jsou ale vaše přírodní řasy objemné a krásné (např. vlivem užívání séra na řasy), můžete umělé řasy nechat v kosmetickém šuplíku.

3. Naneste si make-up na rty

Nemusíte si své rty malovat na rudo. Slušet vám bude na vánoční párty i méně výrazný odstín, který můžete doplnit o třpytivý lesk na rty.

Make-up na sváteční ples: učarujte svou krásou

1. Vyberte si dlouhotrvající make-up

Vyberte si takový make-up, který vám nesteče po tváři, ani se nesmíchá s vaším mazem. Doporučuje se použít také lehký korektor či oční krém pro výživu pokožky, který tuto oblast rozjasní.

2. Sáhněte po vhodném pudru

Věděli jste, že klasický bílý bambusový pudr dokáže zajistit svým uživatelům dlouhotrvající make-up a vytvořit tzv. “soft focus” efekt? Díky pudru bude pokožka odrážet více světla, takže bude vypadat krásně při jakémkoliv osvětlení. Stačí pudr aplikovat na obličej a užívat si všech výhod, které skýtá. Budete díky němu vypadat krásně po celý večer.

3. Definujte své oči

Stačí na obočí aplikovat perlový a jasný odstín vybrané barvy. V koutcích očí aplikujte barvu o několik tónů tmavší. Díky tomu  si vytvoříte efekt hloubky a zajistíte si tak zajímavější make-up.

4. Zajistěte si karmínové rty

Jsme si téměř 100% jisti vašim souhlasem, pokud řekneme, že neexistuje lepší barva rtěnky na vánoční bál, než karmínová. Naneste si ji na rty společně se sypkým pudrem, který bude fungovat jako pudr. Následně naneste ještě jednu vrstvu rtěnky. Proč byste měli postupovat takto? Díky dvěma vrstvám oddělených pudrem rtěnka vydrží o dost déle.