Krása

Proč se mi nedávno tak strašně roztřepuje vlasy?

Vlasy jsou důležitým prvkem naší osobnosti, který nosíme s hrdostí nebo kterému se už tolik nevěnujeme, dokud ho neztratíme. Importance vlasů naší sebeúcty, proto se mnozí ptají, proč se jim vlasy začínají tak špatně křehcit. To je otázka, kterou mnozí čelí. Ale nezoufejte – existuje několik možností, jak vyřešit tento problém!

Hormonální nerovnováha

Hormonální nerovnováha je častou příčinou otřepů vlasů. U žen mohou narušené hormonální hladiny způsobovat také vypadávání vlasů. U mužů může hormonální nerovnováha způsobit ztrátu vlasů na vrcholu hlavy. Ke změnám hormonů může dojít tím, že si osvojíte nový stravovací režim, sportovní trénink nebo se jednoduše vyrovnáváte se životními změnami. K vážné hormonální nerovnováze dochází v důsledku vážného onemocnění, jako jsou diabetes, hypertyreóza a syndrom polycystických vaječníků. Odborný lékař vám může pomoci stanovit příčinu, kterou lze následně léčit.

Špatná strava a nedostatek živin

Váš jídelníček může být odpovědí na otázku, proč se vám vlasy tak špatně roztřepují. Naše strava je velmi důležitá, pokud jde o udržení zdravých vlasů. Potřebujeme vápník, zinek, železo a biotin, aby naše vlasy zůstaly silné a zdravé. Pokud jde o prevenci vypadávání vlasů, je důležité získat dostatek kvalitní výživy každý den. Jedzte více potravin, které jsou bohaté na tyto živiny, například tmavě zelenou a žlutou zeleninu, luštěniny, mořské plody, obiloviny a vejce.

Vliv stresu

Stres je dalším častým důvodem, proč se vlasy mohou zhoršovat. Stres může způsobit, že vás vlasy začnou vypadat lámavé, roztřepené a špatně se hřebíčkují. Pokud jde o stres, prevence je lepší než léčba, protože stres může způsobit, že se vaše vlasy zhorší, i když je budete pravidelně léčit. Dalšími preventivními opatřeními proti stresu jsou udržování pozitivního přístupu, častější odpočinek, vhodné množství spánku a dostatečný přísun antioxidantů.

Špatné návyky péče o vlasy

Někteří lidé mají tendenci příliš pečovat o vlasy. To zahrnuje používání stylingových produktů, které zanechávají skvrny na vlasech, příliš časté hřebení nebo česání, používání příliš horkých prostředků k stylingu nebo používání špatných produktů pro péči o vlasy. Abyste se vyhnuli poškození vlasů, je důležité používat produkty s jemnými čisticími látkami, používat nízkoteplotní stylingové prostředky a vyhnout se dlouhoprasnému sledování ve vysokých teplotách.

Dědičnost

Je také pravděpodobné, že dědičnost hraje hlavní roli v tom, proč se vám vlasy tak špatně roztřepují. Někteří lidé jednoduše mají geneticky slabší vlasy než ostatní. Pokud máte dědičnou příčinu, může být obtížné zlepšit stav vašich vlasů. V takových případech se mnozí obracejí na odborníka, aby zjistili, jaká léčba by mohla fungovat nejlépe a nejpříznivěji. Léčba může zahrnovat peroxid vodíku, použití vyrovnávacího séra a použití přípravků na vlasy na bázi přírodních ingrediencí.

Jak se vyhnout třepení vlasů?

K tomu, abyste získali zdravé a krásné vlasy, je důležité léčit každou možnou příčinu. Pokud máte špatné návyky péče o vlasy, změňte je. Vyvarujte se používání špatných vlasových produktů a zkuste volit raději přírodní produkty, které jsou šetrnější k vlasům. Změňte svůj jídelníček tak, aby byl zaměřen na zdravou a vyváženou stravu