Krása Testy

Vyhněte se negativním vlivům tepelného stylingu – ty nejlepší produkty pro ochranu vlasů před teplem [žebříček]

Vypadá to, že se produkty pro ochranu vlasů před teplem stávají stále populárnějšími. Hlavně mezi těmi, kteří si nedokáží představit svou ranní rutinu bez žehličky či fénu. To je skvělá zpráva, jelikož užívání těchto pomůcek často způsobuje nenávratné poškození našich vlasů.

Naštěstí existují produkty, které zajišťují efektivní styling vlasů bez jejich poškození. Jsou známé jako produkty pro ochranu vlasů před teplem či produkty pro termální ochranu. jaký z nich ale použít, pokud chceme chránit své vlasy před extrémní teplotou co nejefektivněji? To si povíme během chvilky.

Jak produkt pro ochranu vlasů před teplem funguje?

Jeho hlavním úkolem je izolovat a tím pádem chránit vlasy před negativním účinkem tepla z žehliček, fénů či natáček. Je teplo opravdu tak strašné? Ano. Vysoké teploty zbavují vlasy hydratace, což se postupně projeví na jejich struktuře. Brzy budou hrubé a křehké, plus se jim budou třepit konečky. Je nutné nezapomínat na to, že vysoké teploty mají negativní dopad také na keratin, což je základní stavební kámen našich vlasů. Když dojde ke snížení množství keratinu ve vlasech, vlasy přijdou o svou hebkost a o svůj lesk.

Jak chránit vlasy před negativním dopadem vlasového stylingu?

Abychom se vyhnuli negativním dopadům vlasového stylingu je nutné na vlasech vytvořit efektivní ochrannou vrstvu kdykoliv plánujeme sáhnout po stylingové pomůcce. Neexistuje jiný způsob, než sáhnout po produktu pro ochranu vlasů před teplem. Při vhodné aplikaci rovnoměrně na vlasy dokáže produkt ochránit vlasy před teplem a přeneseně tedy i poškozením.

Proč jsou sprejové formy produktů pro ochranu před teplem lepší?

I když jsou produkty pro ochranu vlasů dostupné v nejrůznějších formách, ta sprejová je tou nejefektivnější. Produkt se totiž snáze aplikuje a rovnoměrně pokrývá povrch vlasů. Ve formě lehkého spreje lze produkt pro ochranu vlasů aplikovat jak na vlhké, tak na suché vlasy. Atomizér vám pomůže zjistit, jaké množství produktu na vlasy aplikovat. To, kolik střiků je třeba aplikovat se odvíjí od délky vašich vlasů.

Jaké produkty pro ochranu vlasů před teplem jsou těmi nejlepšími? Mrkněte na náš žebříček a vyberte si ten nejlepší produkt.

TOP 5 sprejů pro ochranu vlasů před teplem

1. Nanoil Heat Protectant Spray; 200 ml | NAŠE VOLBA

Tento sprej nabízí vlasům nesmírně pozitivní účinek a je dostupný za skvělou cenu. Hydratuje, vyživuje a obnovuje vlasy. A obecně nesmírně usnadňuje každodenní styling. Kromě toho budou vlasy díky produktu chráněny před vysokými teplotami. Za svůj účinek vděčí produkt receptuře s hedvábnými proteiny, které jsou odpovědné za obnovu keratinových můstků vyhlazujících vlasovou strukturu. Další ingredience, polyquaternium-46, brání kadeření vlasů a zajišťuje jim hebkost a pevnost. Vytváří ochrannou vrstvu vlasů, která vlasy chrání před vysokými teplotami do 230°C. Pro ochranu vlasů před poškozením aplikujte Nanoil Heat Protectant Spray na suché či vlhké vlasy – bez rizika zvýšené produkce mazu či zatížení vlasů. 

stránky produktu: nanoil.cz

2. CHI 44 Ironguard Thermal Protection Spray; 237 ml

Zde je další produkt pro ochranu vlasů před teplem s obsahem hedvábných proteinů. Právě díky tomu dokáže efektivně obnovit vlasovou strukturu zevnitř. Vlasy budou zdravější, hebčí a lesklejší. Doporučuje se pro každodenní styling. CHI 44 Ironguard Thermal Protection Spray efektivně bojuje proti negativnímu dopadu vysokých teplot, aniž by přitom snižoval objem vlasů, které tak budou krásné a objemné. Produkt efektivně fixuje účes, takže si jej můžete užívat po dlouhé hodiny. Neaplikujte jej ale příliš, což by se mohlo nepříznivě projevit hrubými vlasy. Skvělou zprávou je, že tento produkt můžete užívat i jako vlasový stylingový sprej, pokud vám ten k tomu určený dojde.

3. Balmain Paris Thermal Protection Spray; 200 ml

Tento lehký a průsvitný sprej pro ochranu vlasů před teplem si získal pozornost minimalisticky založených uživatelů. Balmain Paris Thermal Protection Spray je dostupný primárně online a dokáže chránit vlasy do teploty 220°C. Obsahuje hedvábné proteiny a provitamin B5, což znamená, že dokáže vlasy posílit, hydratovat, zbavit kadeření a dodat jim efektivní lesk. Skvělou zprávou je, že Balmain v receptuře nezahrnul parabeny či sulfáty, což je skvělou zprávou. Aplikace probíhá na suché či ručníkem osušené vlasy. Pamatujte si, že je nutné po použití spreje vlasy pročesat tak, aby se produkt rozprostřel. Cena není zrovna nízká, ale pokud máte o něco vyšší rozpočet, jistě stojí produkt za to.

4. Philip B Thermal Protection Spray; 60 ml

Jelikož jsou ty nejlepší spreje pro ochranu vlasů před teplem lehký a nezatěžující, představujeme vám další produkt, který dokáže chránit vlasy před negativními dopady vysokých teplot. Tento je založen na rostlinných ingrediencích, mezi kterými nalezneme olej mongongo, vitamin E a mandlový olej, společně dokáží zabránit ztrátám hydratace a třepení konečků. Philip B Thermal Protection Spray také obsahuje komplex aminokyselin, který obnovuje poškozenou strukturu vlasů. Sprej lze užívat i na barvených vlasech. Musíme vás ale varovat ohledně dvou věcí. Aroma spreje je podle všeho dosti intenzivní a jeho cena vysoká, hlavně když se podíváme na objem, který nabízí.

5. Elseve Dream Long Frizz Killer; 100 ml

Elseve Dream Long Frizz Killer je nabízen primárně lidem s dlouhými a kadeřavými vlasy a je opravdovou záchranou pro ty, kteří bojují s nepoddajnými vlasy. Nabízí ochranu až do 230°C. Produkt vyhlazuje kutikuly, které budou hebké, hydratované a vyživené. Když jsou vlasy hebké, jsou odolnější vůči třepení a uzlení. Musíme také zmínit, že si všech těchto účinků můžete užívat bez kompromisu, co se objemu vlasů týče. Kromě toho sprej ani nezpůsobí nadměrnou funkci mazových žláz. I když je Elseve Dream Long Frizz Killer receptura bez silikonů, může způsobit hrubější strukturu vlasů. Dobrou zprávou je, že tento produkt můžete najít téměř v každé drogerii.