Tělo

Opalování nohou. Jak jej provádět efektivně během letních prázdnin?

Také se Vám stává, že z neznámého důvodu je pro Vás takřka nemožné opálit se na nohou? Obličej, ruce a záda jsou zlatavě hnědě opálené, ale barva nohou je pobledlá, jako byste nebyly celou zimu venku? Lze s tímto vůbec nějak bojovat? Jak se rovnoměrně opálit po celém těle? Naštěstí existují možnosti, jak pomoci svému tělu se na všech místech rovnoměrně opálit. Jaké to jsou? Pojďte se přesvědčit, že je to dočista snadné.

Proč má opálení pozitivní účinky? 

Díky opálení vypadáte mladší a zdravější. Zlatavý odstín zvýrazňuje svaly, dělá nás hubenější a zvyšuje naši fyzickou atraktivitu. Navíc nová barva kůže se perfektně hodí k letním outfitům: k bílým šatům, barevným vrškům a zlatým šperkům. Ale věděly jste, že je opálení přírodní způsob, jak se chránit před sluncem a poškozením? Navíc pomáhá v boji s různými onemocněními kůže, léčí depresi a urychluje produkci vitamínu D.

Proč u nohou trvá opalování déle a je pomalejší? 

Samozřejmě, většina z nás si krásně opálí ruce, záda, tvář, břicho. Ale nohy zůstávají pobledlé i několik dalších dní. Tento problém vzniká kvůli tomu, že slunce se nejdříve dostane k vrchní části těla. Navíc se na pokožce na nohách nevyskytuje větší množství mazových žláz, a proto se u nich častěji vyskytuje dehydratace. Nesmíme zapomínat na fakt, že holením nohou  nebo častým oplachováním při koupání, narušujeme přirozenou hydrolipidovou ochrannou vrstvu. Pokožka, která nemá ochranný obal, se špatně hydratuje a následkem toho i špatně opaluje.

Zbavení se chloupků a opalování

Intenzivnějšího opálení můžete dosáhnout zbavením se nežádoucích chloupků. V případě, že však chloupky odstraňujete příliš často nebo nesprávným způsobem, je velmi pravděpodobné, že se Vám nebude dařit dosáhnout zdravého nádechu opálení u nohou. Je proto vhodné nohy holit den před plánovaným opalováním. Též můžete zvážit možnost laserového odstranění chloupků, použití různých holících zařízení v pohodlí domova, holící pastu, horký nebo studený vosk, pěnu na holení nebo běžný vyměnitelný holící strojek. Ať už si vyberete libovolný ze způsobů, nesmíte zapomínat na pravidelné hydratování nohou ihned po provedení holení. Jemná pokožka bez zarostlých chloupků se opaluje výrazně rychleji.

Odstranění chloupků krok za krokem

Jak urychlit proces opalování nohou? Buď aplikujte peeling nebo odstraňte chloupky. Níže naleznete pokyny a několik tipů, které Vám mohou pomoci docílit Vašich cílů na léto – perfektně opálených nohou.

  1. Před odstraněním chloupků se vykoupejte nebo si namočte nohy do teplé vody. Použijte peeling, který odstraňuje mrtvé buňky pokožky a pomáhá se zbavit zarostlých chloupků.
  2. V dalším kroku naneste na nohy pěnu na holení a zbavte se nežádoucích chloupků. Pokud nemáte po ruce produkt na holení, vystačíte si s kondicionérem na vlasy, krémovým sprchovým gelem nebo podobnými produkty, díky kterým bude holící strojek snadno klouzat po pokožce.
  3. Po každém holení použijte nový strojek. Pokud tuto možnost nemáte, pečlivě břity vydezinfikujte. Též mějte na paměti, že holící strojky nesdílíme ani nepůjčujeme. Velice snadno si pak zanesete bakteriální infekci
  4. Po dokončení holení použijte přípravek, který uklidňuje od podráždění.

Jak připravit nohy na opalování?

Jak bylo zmíněno výše, je hydratace nezbytná. Dobře hydratovaná pokožka se rychleji opaluje a je u ní menší riziko výskytu podráždění. To znamená, že při plánování léta a dovolené musíte svou pokožku řádně hydratovat každý den. Navíc, zhruba 30 minut před sluněním se natřete opalovacím krémem. Nezapomínejte obnovovat ochrannou vrstvu UV filtru každou hodinu. Pokud budete trávit pobyt na sluníčku aktivněji, ne jen ležením na pláži, bude stačit krém s SPF 20.

Jak opálit nohy – užitečné rady 

První věc, kterou musíte udělat a je velmi důležitá, je začít nejprve opalovat ty části těla, která na sluneční záření reagují nejméně. Pokud hnědnou jako poslední, vystavte je slunci jako první. Zadruhé – neholte si nohy každý den, i pokud máte dojem, že se objevují malé chloupky. Díky tomu se Vaše nohy rychleji opálí a chloupky vyblednou a nebudou tolik vidět. Zatřetí, neustále dodávejte nohám dostatek hydratace před i po opalování. Přeci jen se pokožka, která je v dobrém stavu a je dostatečně zvlhčována, lépe opaluje. Začtvrté, používejte různé ochranné krémy na různé části těla. Abychom byli konkrétnější, tak na nohy se hodí krémy s nejnižším SPF, ale na ostatní části těla použijte vyšší SPF. Zapáté, opalujte se kolmo směrem ke slunci. To Vám pomůže urychlit proces opalování. Každých 30 minut se otáčejte z břicha na záda a naopak. Zašesté, pamatujte, že Vám Vaše opálení vydrží déle, pokud své opálení získáte během sportování, procházení, na vycházce s kočárkem nebo během jiné fyzické aktivity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *