Tělo

Jak se postarat o svoji pokožku na podzim? Jednoduché a efektivní metody péče o pokožku během studených podzimních měsíců

Letní slunění nám často přichystá nechtěné dárečky ve formě nerovnoměrného opálení, ztráty pigmentu a dehydratace pokožky. Jak obnovit krásu naší pokožky? Objevte ty nejlepší metody podzimní péče o pokožku. 

Méně sluníčka a tepla způsobuje, že se během podzímních měsíců často cítíme nesví. Víte, že podobně může ztrádat i naše pokožka? Po dlouhém letním období často pokožka postrádá hydrataci, je podrážděná a plná odbarvených skrvrn. Potřebuje zkrátka trochu nakopnout. Jak to ale provést?

Podzimní péče o naši pokožku

O něco chladnější měsíce nabízejí optimální období pro péči o pokožku po letních pařácích. Po večerech máme možnost dopřát si dámácí „lázně“. Jakmile sluníčko přestane svítit tak intenzivně, máme čas na zkrášlující léčbu, která není běžně během léta dostupná.

Existují dvě možnosti péče o pokožku během podzimu:

 • domácí zkrášlující péče,
 • profesionální péče v salonu krásy.

Krok 1 – exfoliace

Po prázdninách se vyplatí začít s obecnou exfoliační léčbnou. Kvalitní kožní exfoliace (jak doma, či v salonu krásy) odstraní mrtvé buňky pokožky a minimalizuje viditelnost odbarvených skvrn, které se mohou objevit jakožto výsledek nadměrného vystavování se sluníčku. Exfoliace je nesmírně důležitá hlavně na podzim, jelikož nám pomáhá udržovat hebkost, hladkost a tón pokožky. Po letním období máme často nerovnoměrné opálení a suchou pokožku, které se nejrychleji zbavíme právě exfoliací

Krok 2 – obnova

Pokožka, která je unavena po několika měsících slunečního svitu, vyžaduje živiny, které se jí po tento čas nedostávaly. Aplikujte si na ni proti optimálně fungující masky či obnovující léčebnou kúru, kterou pokožce dodáte dostatek vitaminů, minerálů, mastných kyselin, atd. Toto posiluje vnitřní struktury vlasů, zlepšuje pružnost pokožky a její obecný vzhled. Obnova pokožky na podzim je důležitým krokem pro navrácení její krásy.

Krok 3 – hydratace

Co kůži nejvíce chybí během letních prázdnin? Samozřejmě, že hydratace. Teplo, slunce, slaná voda – to vše snižuje úroveň hydratace naší pokožky. Výsledkem toho je suchá, netvárná, hrubá a podrážděná pokožka. Během podzimu se nám může hodit i kvalitní obličejový krém obsahující například močovinu, či kyselinu hyaluronovou. Zkuste podstoupit optimální léčebnou kúru, která vám pokožku dobře hydratuje. Optimální hydratace je nesmírně důležitá a ovlivňuje pokožky i v zimě

Krok 4 – ochrana

Podzimní péče o pokožku zahrnuje také metody, které ji budou chránit. Nebudeme již pokožku chránit před sluníčkem, nýbrž před zimou, větrem, kyselým deštěm, toxiny, suchým vzduchem ve vyhřátých místnostech, atd. Kvalitní rtěnka se skvěle hodí pro ochranu rtů. Kosmetika obsahující oleje může pomoci pokožce uchovat si svoji krásu i během nejstudenějších podzimních večerů.

Jak se postarat o pokožku z pohodlí domova během podzimních měsíců?

Pro potřebu podzimního čištění, co se pokožky týče, si nemusíte aplikovat nijak obsáhlou škálu produktů. Stačí dodat pokožce dostatečnou hydrataci a výživu skrze po domácku připravené metody. Které z nich jsou těmi nejefektivnějšími?

Domácí metody péče o pokožku:

 • sérum s vitaminem C či vitaminovým komplexem;
 • domácí exfoliační směs s olejem z malin či ovesných vloček;
 • přírodní rostlinné oleje zabraňující dehydrataci;
 • obličejové krémy s kyselinou hyaluronovou a pantenolem;
 • uklidňující a obnovující koupele;
 • vyrovnaná dieta bohatá na zeleninu a ovoce (vitaminy).

Jaké procedury se vyplatí provádět během podzimu?

Ať už máme, či nemáme čas na přípravu domácí kosmetiky, či chceme pracovat na naší pokožce o něco intenzivněji, můžeme rozhodně přijmout pomoc profesionálních stylistů. Může se jednat o salony krásy, speciální léčebné kúry pro potřeby přípravy na zimní měsíce, či procedury zaměřené na navrácení vitality. Jaké léčebné metody využít po skončení léta?

 • Chemický peeling – ideální metoda v případě, že domácí exfoliace je příliš slabá. Procedura exfoliace používá rostlinné kyseliny, jako například kyselinu mandlovou, která pomáhá s exofoliací mrtvých buněk pokožky bez mechanického namáhání. Kůže bude hebká a čistá.
 • Mezoterapie – může se jednat o jehlu, mikrojehlu, či terapii bez jehly. I tak se jedná o skvělou metodu pro potřeby podzimní péče. Dodává pokožce živiny a stimuluje procesy obnovy buněk.
 • Sonofréza – skvělý způsob, jak si hloubkově vyživit a hydratovat pokožku, pokud se bojíte jehel. Během procedury se aplikuje za pomoci ultrazvuku speciální produkt na pokožku. Díky ultrazvuku se snadno dostane skrze bariery pokožky a absorbuje se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *