Tělo

Kukuřičný olej – jeho účinek na pokožku, vlasy a nehty

Kukuřičný olej nezlepší pouze chuť omáček, salátů a dalších pokrmů, ale také zlepší stav pokožky, vlasů a nehtů. Jaké má olej vlastnosti a jak jej můžeme používat? Jaké je jeho složení?

Kukuřičný olej – složení

Kukuřičný olej je jedním z nejlepších rostlinných olejů používaných v kosmetické péči. Jeho složení určuje další užití, jelikož z 85% obsahuje nenasycené mastné kyseliny, jako například kyselinu linoleovou (omega-6) a olejovou (omega-9). Kromě toho je bohatý na vitaminy A, C a E + B komplex.

Kukuřičný olej – kosmetické vlastnosti

Nezpracovaný a za studena lisovaný kukuřičný olej je nesmírně zdraví. Tento přírodní produkt má oranžovou, či až načervenalou barvu a po procesu očištění získává nažloutlou barvu. Kukuřičný olej se řadí mezi vysušující oleje – oxidují se při kontaktu se světlem či vlhkostí. Proto, abyste si uchovali olej v co nejlepší kondici, jej musíte optimálně skladovat. Nejlépe v tmavé, skleněné lahvičce ve stínu a chladu, mimo zdroje vlhkosti. Kukuřičný olej si můžete zakoupit v organických obchodech, na internetu, či v určitých supermarketech.

Kukuřičný olej má antioxidantní vlastnosti a efektivně vyživuje, hydratuje a posiluje vaše tělo. Obnovuje poškozené buněčné membrány a inhibuje stárnutí buněk.

Kukuřičný olej – kosmetické užití

Díky tomu, že kukuřičný olej obsahuje spoustu vitaminů, nenasycených mastných kyselin, fytosterolů a mnohých dalších živin, funguje skvěle při péči o všechny typy pokožky. Vlastnosti pomohou hlavně ženám se suchou, mastnou, či atopickou pokožkou. Kukuřičný olej pomáhá i při léčbě lupénky, jelikož obsahuje vyrovnanou koncentraci omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které pomáhají bojovat s podrážděními a záněty pokožky.

Kukuřičný olej se může používat i pro potřeby péče o vlasy. Hydratované vlasy a posílené konečky budou výsledky pravidelného užívání kukuřičného oleje. Olej dále bojuje s přespřílišným vypadáváním vlasů. Olej za tuto vlastnost děkuje obsahu vitaminu K, který umožňuje optimální absorpci vápníku.

Kukuřičný olej a jeho účinky na pokožku

Kukuřičný olej lze používat jak na suchou, tak na vlhkou pokožku, podle jejich potřeb; i přes to dodává optimální hydrataci. Z tohoto důvodu stačí vmasírovat jen několik málo kapek produktu do vybraných oblastí. Kukuřičný olej můžete dále aplikovat i na obličej, kde se v malých dávkách snadno vstřebá. Nic vám nezabraňuje v případě, že si chcete několika kapkami produktu zefektivnit působení určité kosmetiky.

Za pomoci kukuřičného oleje se můžete i efektivně starat o vlasy. Pro mnoho žen je péče o vlasy něčím nepříjemným a drahým. Nejen, že si budete muset vybrat tu správnou kosmetiku (což něco stojí), ale také budete muset provádět systematickou a technicky správnou aplikaci. Představte si, že olej nabízí nesmírně jednoduchou alternativu zdlouhavým a drahým kosmetickým procedurám. Stačí si jej aplikovat na vlasy v dávce, kterou si sami vyberete. Nechte jej na vlasech působit a po asi hodině jej smyjte šamponem bez SLS a SLES. To by mělo stačit.

Čas, který strávíte efektivní péčí se několikanásobně promítne do stavu vašich vlasů poté:

  1. Výživa. Kukuřičný olej obsahuje vitaminy a minerály, které dodávají optimální vlasovou péči a péči o pokožku hlavy. Obsahuje vitaminy A, C a K. Mezi minerály se řadí vápník, hořčík, draslík, jód a nasycené mastné kyseliny,
  2. Obnova. Kukuřičný olej vyhlazuje podrážděnou pokožku, urychluje obnovu buněk a obnovuje poškozené vlasy,
  3. Posílení. Kukuřičný olej posiluje vlasy a vlasové folikuly. Dále redukuje řídnutí vlasů a riziko chemického poškození.
  4. Celkové zlepšení stavu vlasů. Kukuřičný olej zlepšuje krevní oběh a podporuje boj proti lupům.

Kukuřičný olej a jeho účinek na nehty

Nehty by se měly vyživovat za pomoci kukuřičného oleje stejně jako pokožka či vlasy. Z tohoto důvodu si stačí nanést několik kapek na nehtové lůžko a na kutikuly okolo. Počkejte, dokud se olej nevstřebá a poté jej po cca 30 minutách vymyjte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *