Tělo

Laserová epilace

Každá žena sní o hladké kůži během dne i během noci, nehledě na roční období. Snažíme se zbavit nechtěných chloupků na našich nohách, v našem podpaží a na jiných místech. Často zápas vyhrajeme, ale co pro to musíme udělat? Existuje několik metod pro odstraňování chloupků.

laser1111 Někteří lidé preferují žiletky, jiní mechanické epilátory. Při obou metodách chloupky obvykle velmi rychle znovu narostou. Existuje však mnoho jiných, více efektivní a permanentních metod, které nabízejí převážně salony krásy nebo lázně. Během let se stala laserová epilace mnohem více finančně dostupná a tedy více populární mezi mladými ženami.

Procedura laserového odstraňování chloupků – Přehled

Tato metoda je jedna z nejefektivněších, pokud se bavíme o ničení folikul chloupků. Během epilace se paprsek světla soustředí na chloupek viditelný na povrchu kůže a zaměří jeho kořínek. Impuls pro laser je pigment, který se v chloupcích nachází po celé jeho délce. Laser pak působí na celé vlákno chloupku, až ke kořínku a kořínek i celé vlákno zničí.

laserBěhem laserové epilace nezmizí chloupek kompletně po první proceduře, díky světelným impulzům vypadne chloupek sám o sobě dva až tři týdny po proceduře. Další generace chloupků je připravena pro další proceduru po dalších pěti týdnech. 3 až 5 procedur bude potom následovat po 5 týdenních periodách pro ničení folikul chloupků. Poté se korekce provádějí individuálně, dodatečné procedury závisí na každém člověku a jeho úrovni hormonů v těle. Podobně je důležité si uvědomit, že každý hormonální vzruch způsobený těhotenstvím, kojením nebo nemocí, může pozměnit dobu růstu chloupků.

Kůže před procedurou by měla být zdravá a neopálená. Optimální délka chloupků je 1 až 2 mm. Laserová procedura se nesmí provádět na těhotné ženy, nebo na ty, které mají dýchací nebo srdeční problémy. Bylo prokázáno, že laserová epilace je efektivnější na lidi, kteří mají tmavé chloupky a světlou pleť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *