Krása

Bezpečné techniky tepelného úpravy vlasů

Pokud jste nadšenci do úpravy vlasů, pravděpodobně jste již byli obeznámeni s nebezpečími spojenými s použitím tepla na vaše kadeře. Horko může poškodit vlasy, způsobit lámání a dokonce vést k vypadávání. ale existují způsoby, jak tyto problémy minimalizovat a stále dosáhnout skvělého vzhledu. V tomto příspěvku se dozvíte více o bezpečných technikách tepelného úpravy vlasů.

1. Používání tepla přiměřeného množství

Při použití tepelných nástrojů je velmi důležité zvolit správnou teplotu. Nízká teplota nebude mít účinek a příliš vysoká teplota může vlasy poškodit. Optimální teplota se liší v závislosti na typu vlasů. Lidský vlas je schopen odolat teplotě okolo 180-200°C. Při vyšších teplotách dojde k jeho poškození.

2. Použití tepelného chrániče

Tepelné chrániče pro vlasy jsou produkty, které pomáhají zabezpečit vlasy před poškozením teplem. Fungují jako bariéra mezi vlasy a teplotou, kterou využíváte při stylizaci. Aplikujte tepelný chránič rovnoměrně po celé délce vlasů než začnete používat tepelný nástroj.

3. Pravidelné zastřihávání konečků

Zastřihávání konečků vlasů je pro zdraví vlasů velmi důležité. Zastřihnutím konečků se zbavíte poškozených, lámaných nebo rozštěpených vlasů, které by mohly způsobit další poškození. Doporučuje se zastřihávat konečky vlasů každé 2-3 měsíce.

4. Alternativní techniky stylizace

Pokud si chcete dát přestávku od tepla, existují i jiné techniky stylizace. Například můžete použít pěnové natáčky nebo klasické houbičky. Tyto techniky mohou být časově náročnější, ale jsou mnohem šetrnější k vlasům.

Závěrem

Používání tepla při úpravě vlasů nemusí být nutně špatné, pokud dodržujete bezpečné techniky. Nejdůležitější je myslet na zdraví vlasů a využívat produkty a nástroje, které vlasy chrání, než je poškodí. Pamatujte, že zdravé vlasy jsou krásné vlasy!

© 2022 Tepelná úprava vlasů, Všechna práva vyhrazena.