Krása

Tipy pro nejlepší péče o pokožku pod očima

Pokožka okolo očí je na našem těle tou nejtenčí a nejcitlivější. Jelikož je náchylná na vysušování, je nesmírně nebezpečné ji jakkoliv dráždit. Pokožka pod očima je nesmírně náročná na efektivní péči. Na to je nutné myslet kdykoliv se chcete vyhnout rozšířeným žilkám a nedokonalostem. Neměli bychom zapomínat na každodenní dávku živin a hydratace, jinak bude boj proti pupínkům nesmírně náročný. Jak vypadá vhodná péče o pokožku kolem očí?

Lipidová bariéra obecně chrání naši pokožku. Problém je, že v oblasti kolem očí tato bariéra není. Je tedy nesmírně náchylná na vnější vlivy a snáze se na ní tvoří vrásky a všemožné nedokonalosti. Nedostatek spánku, příliš mnoho času před monitorem a další podobné faktory přispívají k zhoršování jejího stavu. Naštěstí máme několik efektivních řešení, díky kterým se s problémem vypořádáte.

Odlíčení make-upu

Jedná se o základ každodenní rutiny péče o pokožky a jedním z velice důležitých rituálů. Kosmetika na pokožce může vést k podráždění víček a spojivky, což často vede k její nedostatečné obnově. Existuje řada odličovačů, které zároveň pokožku zklidňují.

Ujistěte se, že make-up odstraníte šetrně tak, abyste pokožku příliš nedráždili a nepřispívali tak k tvorbě vrásek. Pohybujte bavlněným polštářkem z vnitřního koutku oka k vnějšímu (ne obráceně). Toto opakujte tak dlouho, dokud neuvidíte, že je bavlněný polštářek i po přejetí po pokožce čistý.

Jak pokožku pod očima hydratovat?

Bohužel pokožka pod očima velice rychle ztrácí hydrataci. Existuje celá řada faktorů, které vysušování dále podporují. Jedná se například o mýdla, šampony a další produkty, které často obsahují škodlivé ingredience. Díky své inherentní citlivosti by měla být péče o pokožku pod očima velice šetrná. Hydratovat by se přitom měla každodenně.

Začněte zevnitř! Udržet pokožku pod očima hydratovanou je velice náročné v případě, že je vysušená. Toto pravidlo je důležité hlavně během léta, jelikož právě během něj je pokožka na dehydrataci nejnáchylnější.

Jak skrýt kruhy pod očima?

Díky kamuflujícímu make-upu jste schopni dosáhnout dvou cílů: zneviditelnění kruhů pod očima a rozjasnění pokožky kolem očí. I tak je nutné pamatovat na to, že je nutné kosmetiku aplikovat šetrně a efektivně. Nejčastější chyby, kterých se ženy dopouštějí, je aplikace příliš světlého korektoru, který pouze zvýrazní všechny pupínky a nedokonalosti. Dalším faktorem, na který je třeba myslet, je množství korektoru, které aplikujete. Měli byste jej užívat s mírou. Korektor aplikujte až po první vrstvě make-upu a rovnoměrně jej rozetřete prsteníčkem. 

Proto, aby se redukoval otok a snížila viditelnost kruhů pod očima je nutné sáhnout po produktech s vitaminy A, C a K. Dále se vyplatí užívat kofein a bylinné extrakty. Tyto produkty podporují krevní cirkulaci, což vede ke zmenšení kapilár. Při rychlejším proudění krve dojde také k redukci tmavých kruhů pod očima. Při péči o pokožku s těmito produkty uvidíte brzy změnu. Stačí se jen držet plánu a produkty aplikovat pravidelně.

V některých extrémních situacích můžete sáhnout po pokročilém produktu pro péči o pokožku kolem očí, který zajistí okamžitý účinek. Jedním z těchto produktů je např. polštářek s kolagenem s infuzí rostlinných extraktů. Mají hloubkově hydratační účinek a díky kuličkovému aplikátoru nabízejí také krátkou a šetrnou masáž. Doporučuje se mít kosmetiku v lednici a užívat ji chladnou. Výsledky poté budou rychlejší a výraznější.