Krása Testy

TOP 6 sér, které vás zbaví zarudnutí a dalších problémů kuperózní pokožky

Máte zarudlou pokožku, která se snadno podráždí? Trápí vás, že jsou na ní vidět popraskané kapiláry a rozšířené cévy? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, pak máte jistě kuperózní pokožku (či minimálně pokožku velice citlivou).

Víme, jak obtížné je udržovat tak náročnou pokožku v optimálním stavu. Naštěstí pro vás ale máme několik produktů, které vám zajistí krásnější a zdravější pokožku snadno a rychle.

Péče o reaktivní pokožku nikdy nebyla snazší! Stačí si vybrat jeden z následujících produktů a začít jej užívat v rámci každodenní rutiny. Brzy si budete moci užívat krásné a zářivé pokožky bez zarudnutí či popraskaných kapilár.

Jaký produkt si vybrat: Obličejový krém, či obličejové sérum?

Pro mnoho lidí jsou tyto produkty synonymem. Není tomu tak. Nejlepší výsledky vám tyto produkty zařídí v případě, že se užívají společně. Po umytí obličeje a aplikaci toneru byste měli pokračovat nanesením obličejového séra. Je to dáno tím, že čistá pokožka snadno absorbuje aktivní látky. Po séru přichází na řadu obličejový krém, který zabrání ztrátám živin a hydratace a zajistí pokožce extra lesk a krásu. Jedná se o efektivní tandem, který vám můžeme doporučit.

Jaké ingredience by měl daný produkt obsahovat?

Při hledání zklidňujících sér jsme se hlavně zaměřili na jejich obsah. Po jakých ingrediencích jsme pátrali? Mrkněte na naši tabulku kosmetických ingrediencí vhodných pro citlivou a snadno podrážděnou pokožku.

extrakt z kaštanu

Tato rostlinná ingredience cílí na kapiláry, které posiluje a kterým zajišťuje pružnost. Díky tomu eliminuje problém zarudnutí a metličkových žilek. Extrakt zabraňuje předčasné tvorbě vrásek a zpomaluje stárnutí.

vitamin C

Jedná se o jeden z nejpotentnějších přírodních antioxidantů. Jelikož je oxidativní stres jedním z hlavním důvodů, proč nám praskají kapiláry, jedná se o opravdu důležitou složku pro péči o zarudlou a citlivou pokožku. Vitamin C se také stará o podporu syntézy kolagenu, což má na kapiláry opět blahodárný vliv. Zpomaluje také efektivně stárnutí.

vitamin K

Tento vitamin je důležitý pro srážení krve, kterým se bráníme krvácení v případě, že se poraníme. Dokáže tak pomáhat eliminovat a minimalizovat zarudnutí.

glycerin

Skvělý hydratační produkt, který dokáže zklidnit podrážděnou pokožku a zajistit jí hebkost.

malinový olej

Posiluje přírodní ochrannou barieru pokožky a chrání ji před negativním dopadem UV záření.

růžový olej

Růžový olej bojuje proti volným radikálům, což znamená, že zabraňuje předčasnému stárnutí pokožky. Také zklidňuje pokožku a zajišťuje jí vyrovnaný tón.

olej z černého kmínu

Tento přírodní olej zklidňuje podrážděnou pokožku a bojuje proti pupínkům.

Jakým ingrediencím byste se měli vyhnout?

Samozřejmě existuje i skupina ingrediencí, které bychom neměli na citlivé pokožce v žádném případě užívat. Některé z nich naleznete níže:

  • etyl-alkohol
  • SLS, SLES a další detergenty
  • esenciální oleje
  • některé aromatické látky

TOP 6 sér které vaši pokožku zbaví zarudnutí a dalších problémů, které tolik trápí citlivou pokožku

1. místo – Nanoil, Anti-Redness Face Serum

Sérum Nanoil je jedničkou mezi séry určenými pro péči o kuperózní pokožku a všechny problémy, které ji mohou trápit. Jak samotný název naznačuje, jeho hlavním úkolem je boj proti zarudnutí. Proto, aby sérum tohoto cíle mohlo efektivně docílit, obsahuje 4 rostlinné extrakty. Jedná se o extrakty z lípy, cypřiše, kořene boerhavia diffusa a kaštanové kůry. I když se tyto přírodní ingredience navzájem doplňují, přijde nám, že extrakt z kaštanové kůry funguje nejefektivněji. Proč? Protože efektivně řeší problém křehkých kapilár posílením jejich stěny.

Sérum lze aplikovat dvakrát denně. Kromě snížení viditelnosti metličkových žilek a zarudnutí dokáže pokožku posílit a učinit ji odolnější vůči externím faktorům, které mohou způsobovat podráždění. Když si uvědomíme, že sérum Nanoil Anti-Redness Face Serum pokožce zajišťuje také živiny a hydrataci, zjistíme, že je účinek ještě efektivnější. Jedná se o sérum, které zvládne pokožku jak zklidnit a vyhladit, tak posílit a zkrášlit. Produkt se hodí také veganům. Kromě toho je sérum Nanoil Anti-Redness Face Serum dostupné v 50 ml lahvičce, která vám vystačí na několikaměsíční léčebnou kúru.

Originální sérum Nanoil proti zarudnutí lze objednat na nanoil.cz

2. místo – Dior, Capture Youth Redness Soother 

Dior přišel na trh s obličejovým sérem, které je perfektní pro kuperózní a citlivou pokožku, které zajišťuje okamžité zklidnění a posílení. Při delším užívání dokáže sérum Capture Youth Redness Soother snížit míru zarudnutí obličeje a vyrovnat tón pokožky. Produkt obsahuje složky proti stárnutí.

Dalšími ingrediencemi, které sérum obsahuje, jsou vitamin E a pšeničné peptidy. Obecně sérum obsahuje přírodní ingredience. Díky skvělé receptuře se snadno aplikuje a roztírá po obličeji. Pro ty nejlepší výsledky doporučujeme kombinovat Capture Youth Redness Soother s obličejovým krémem ze stejné řady. Bohužel relativně vysoká cena tento produkt nečinní zrovna dostupným, jelikož se promítne na vašem rozpočtu.

3. místo – Exuviance, AntiRedness Calming Serum 

Exuviance je značka, jejíž produkty můžeme nalézt v profesionálních zkrášlujících salonech a špičkových lékárnách. Naštěstí lze sérum AntiRedness Calming Serum určené pro citlivou a zarudlou pokožku také zakoupit online. Firma nicméně neobsluhuje některé státy. Produkt dle ohlasů dokáže pomoci i při růžovce. Výsledky zajišťuje během několika týdnů. Jak sérum funguje?

Nejprve ze všeho dokáže zklidnit podrážděnou pokožku. Poté, co se absorbuje do pokožky, dokáže sérum Exuviance AntiRedness Calming Serum zastavit zánětlivé procesy a pomoci s obnovou stěn kapilár a cév. Účinky by nebyly tak uhrančivé, kdyby sérum neobsahovalo vitamin C, vitamin E a laktát.

4. místo – Dr. Grandel, Couperose Expert Concentrate 

Nejzajímavější složkou séra Couperose Expert Concentrate je Peptid Matrix comples od Dr. Grandel. Tato směs ingrediencí dokáže obnovit kolagenní a elastinovou síť v rámci naší pokožky. Dalšími složkami, které posilují a zpevňují pokožku, jsou vitamin E a rostlinné extrakty z kořene asijské trávy a lístků pelyňku. Receptura je obohacena také o růžový olej pro posílení kapilár.

Zajímavé je, že sérum obsahuje zelené pigmenty, které skrývají zarudnutí obličeje. Stejně, jako výše zmíněná séra, i Couperose Expert Concentrate obsahuje ingredience proti stárnutí. Pokud si chcete užít těch nejlepších výsledků, je třeba užívat toto sérum s obličejovým krémem ze stejné řady.

5. místo – Mesoboost Capillar, Day Serum

Co se charakteristické vlastnosti tohoto séra týče, je jí rozhodně jeho gelová textura. Stejně jako jeho konkurenti, i Mesoboost Capillar Day Serum má za cíl péči o citlivou, normální a na zarudnutí náchylnou pokožku. Extrakty z kaštanu a ginkgo biloba jsou odpovědné za posílení a uzavření kapilárních stěn. Toto sérum je produktem obsahující dvě ingredience a jeho receptura také obsahuje laktobionovou kyselinu a glukonolakton, které zmírňují zarudnutí pokožky.

Skvělou zprávou je, že se Mesoboost Capillar Day Serum nevypořádá pouze se zarudnutím obličeje, ale také posílí přírodní ochranné mechanismy pokožky, čímž ji činí odolnější vůči působení externích faktorů. Bohužel se někteří uživatelé nechali slyšet, že sérum penetruje do pokožky příliš pomalu. Další tvrdí, že nevhodně interaguje s make-upem, což znamená, že by se mělo užívat pouze během večerní rutiny.

6. místo – Dr. Jart+, Cicapair, Tiger Grass Re.Pair Serum 

A dostáváme se ke krátkému popisu posledního séra určeného pro citlivou pokožku náchylnou k zarudnutí a podráždění. Zaměřuje se na okamžité zklidnění podrážděné pokožky. A jaká složka mu propůjčuje tento efekt? Hlavně pantenol a extrakt z Gotu Kola společně s dalšími rostlinnými ingrediencemi. Výčet složek je vcelku dlouhý, ale celému složení dominují rostlinné složky. Neměli bychom ale zapomínat, že čím více složek daný produkt obsahuje, tím vyšší je riziko možného podráždění pokožky.

Čím více séra Dr. Jart+, Cicapair, Tiger Grass Re.Pair Serum aplikujeme na pokožku, tím méně je reaktivní. Zajímavé je, že sérum lze užívat jak topicky, na postižených místech, tak na pokožce obličeje a krku. Bohužel produkt není tak efektivní při péči o vaskulární léze, ale i tak má obecně pozitivní dopad na vzhled pokožky.