Krása

Sexy plné rty! Jak dodat rtům objem?

Plné, krásné a uhrančivé. Přesně tak by popsala většina žen ideální rty. Není se tedy čemu divit, když stále více a více žen sahá po produktech a metodách pro péči o rty a jejich zkrášlení. Jaké jsou možnosti? Jak můžeme rty zvětšit, ale přitom zajistit, že budou stále vypadat přirozeně?

Rty jsou nesmírně choulostivou oblastí našeho obličeje. Nejen, že je třeba pro péči o ně volit specifické produkty a metody, ale zároveň o sobě dají rty snadno vědět, jelikož mají velice bohaté nervové zásobení. Chybí jim přitom ochranná lipidová vrstva. Při každodenní péči o ně je nutné zajistit jim efektivní hydrataci, ochranu a výživu.

To ovšem nijak neovlivní jejich objem. Pokud máme od přírody úzké rty, aplikace balzámů a lesků jim vyšší objem nezajistí.

Co tedy můžeme udělat pro naše vysněné objemné rty? Pojďme se podívat na jednu z nejpopulárnějších metod zajištění objemu současnosti.

Přípravek pro zvětšení rtů, aneb rtěnka, která zvětší naše rty.

Užívání přípravku pro zvětšení rtů je tím nejjednodušším způsobem zajištění si objemných rtů. Obsahuje zcela přirozené ingredience, díky čemuž zajišťuje rtům objem. Přípravky pro zvětšení rtů jsou stále populárnější, byť zajišťují pouze dočasný účinek. To je jejich největší nevýhodou. Jak přesně fungují? Obsahují ingredience, které kontrolovaně dráždí pokožku tak, aby se rty zvětšily.

Plasma pen LipFlip

Méně známá, ovšem stále neinvazivní metoda. Zahrnuje zkrášlení tvarů rtů skrze ultrazvukové vlny, které aktivují přirozenou syntézu kolagenu a elastinu tak, aby byly rty pevnější. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a po asi 3-4 aplikacích, kdy každá trvá pouze několik málo minut.

Vyplnění rtů

Tato metoda zvětšení rtů a dodání objemu je tou nejpopulárnější. Injekce hyaluronové kyseliny, kolagenu či botoxu je skvělou volbou, jelikož nabízí dlouhotrvající účinek.

Při vyplnění rtů jde o injekci vybrané složky do struktury rtů tak, aby se zkrášlil jejich tvar a by se jim dodal potřebný objem. Můžete vyzkoušet:

  • kyselinu hyaluronovou
  • botox (botulotoxin)
  • přírodní kolagen
  • carboxymetylcelulózu

Lipofilling, vyplnění rtů tukem

Jedná se o jednu z nejčastěji diskutovaných procedur, která zahrnuje užívání vlastní tkáně pacienta. Ve většině případů se pacientův tuk odstraňuje při liposukci, kdy je následně vhodně zpracován. Tento způsob dodání objemu rtům je obtížnější, než běžné vyplnění. Jde přeci jen o plastickou chirurgii, ne něco, co sfouknete za jednu obědovou přestávku. 

Procedura trvá asi 30-40 minut a může nabídnout i omlazující efekt.  Před injekcí se musí tuková tkáň obohatit o některé složky, např. kmenové buňky.

Bez výplně: laserová terapie

Laser je alternativou výplní rtů. Nabízí podobné účinky potřeby injekcí. Nízkoenergetický laser se stává čím dál tím populárnější metodou dodání objemu rtů.

Laser stimuluje fibroblasty, které následně produkují více kolagenu. Větší množství kolagenu znamená pevnější a mladší pokožku. Vhodná laserová péče podporuje absorpci o rty pečujících produktů.

Kosmetická chirurgie

Tato procedura je asi nejméně populární. Silikonové implantáty jsou upraveny dle tvaru a velikosti rtů pacienta. Procedura probíhá v lokální anestezii a zahrnuje otevření koutků rtů a implantaci do podkoží. Implantát je lehký, pružný a odolný. Vydrží opravdu dlouho, kdy je nakonec absorbován. Bohužel je tato metoda velice nákladná.

A co vy? Jakou metodu si vyberete vy?