Krása Užitečné tipy

Máme pro vás 3 důvody proč si přestat během ranní rutiny mýt obličej

Ihned po probuzení jdeme do koupelny, propláchneme si obličej vodou a následně jej umyjeme čistícím gelem nebo pěnou. Sice to chvíli zabere, ale již jsme si na to zvykli a tento proces se tak stal téměř automatizovaným. Čištění pleti bereme trochu jako čištění zubů a nedokážeme si naši rutinu bez této složky vůbec představit. Co kdybychom ale s mytím obličeje každé ráno přestali a zajistili si tak čas navíc a krásnější pleť? Čtěte dál a objevte 3 důvody, proč byste měli přestat s mytím obličeje každé ráno.

Kdykoliv si na naší tváři všimneme nedokonalostí, snažíme se je eliminovat všemi dostupnými prostředky. Nahrazujeme kosmetické produkty, investujeme do drahých kosmetických značek a tvoříme si každodenní rutinu, kdy přidáváme nové produkty a nová stádia péče. Bohužel se často namísto zlepšení dostavují nežádoucí účinky. Co kdybychom ale vyzkoušeli zcela odlišný přístup a namísto několikastupňové rutiny péče o pokožku vyzkoušeli minimalistický přístup? Zjistili jsme totiž, že vyjmutí ranního mytí obličeje z naší rutiny může pokožku zkrášlit.

3 důvody proč si během rána přestat mýt obličej

1. Pokožka si bude moci odpočinout

Pokud užíváte šetrné čistící produkty a pokožku mechanicky nedráždíte, pak jí samozřejmě nijak neškodíte. Mnoho žen a dívek ale pokožku při čištění doslova dře. To rozhodně pokožce škodí! Může to vést k zarudnutí, akné a pupínkům. Jakmile s mytím obličeje během rána přestanete, vaše pleť vám za to poděkuje.

2. Ušetříte si čas

Všichni víme, že má každá minuta během ranního spěchu cenu zlata. Když přestaneme s ranním mytím obličeje, strávíme nad rutinou méně času. Celkem nám pak zabere pouze několik sekund, jelikož nám stačí toner a rostlinná voda.

3. Večerní péče o pokožku zajišťuje lepší výsledky

Většina žen má propracovanou večerní rutinu. Nevyplatí se aplikovat sérum, hydratační krém a další produkty jen proto, abychom je po pár hodinách spánku opět smyli. Pokud si pokožku během rána neumyjete, produkty se plně absorbují.

Je nemytí obličeje během rána vhodné pro všechny typy pokožky?

Je nutné sledovat reakci pokožky. Po pár dnech by měl být vidět konečný účinek. Nemytí obličeje každé ráno je skvělé hlavně pro suchou pokožku. Pokud máte pokožku náchylnou na akné či přílišnou sekreci mazu, nemusí to být tak dobrý nápad. V tomto případě totiž mytí zbaví pokožku přebytečného mazu, bakterií a nečistot.