Krása

Pravidla pro užívání arganového oleje

Arganový olej je unikátní a ceněný přírodní produkt rostoucí v marockých vesnicích a jehož použití se rozšířilo do oblastí lidské péče. Tento organický olej je proslulý svými léčivými účinky a může pomoci zlepšit kvalitu pokožky a vlasů, díky obecnému použití několika druhů antioxidantů. Pokud chcete využít léčebné účinky arganového oleje, zde je několik pravidel, která byste měli dodržovat.

Získejte 100% čistý olej

Abyste si mohli být jisti, že máte nejkvalitnější produkt, musíte si koupit čistý, nezplodinový arganový olej. Může se vám zdát, že to omezuje výběr, ale získání přírodního arganového oleje vám poskytne léčebné účinky a jejich efektivitu. Kvalita čistého arganového oleje je nejlépe popsána jako „červená sluňka“. Zapamatujte si tento doporučený typ produktu a zkontrolujte jej vždy před nákupem.

Vyberte nejlepší místo na jeho aplikaci

Další důležitou věcí je vybrat správné místo pro aplikaci arganového oleje. Používat lze olej na obličej, krk, tělo i vlasy. Nejlepším místem pro aplikaci arganového oleje je suchá pokožka, která není trávena moderními denními produkty, solí a dalšími složkami. Také bude mít lepší perlí a našlehá se dohromady s vaší pokožkou. Vyhněte se jakýmkoli druhům poškození pokožky, abyste se ujistili, že vám arganový olej udělá dobře.

Ujistěte se, že máte prokázaný přírodní arganový olej

Poslední věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je to, že máte kontrolovanou a certifikovanou přírodní arganovou olej. Také je třeba zkontrolovat, zda jsou ve vašich produktech chemikálie nebo zda jsou čistě přírodní. Nezapomeňte, že je důležité získat olej, který je přírodní a jeho látky jsou konzistentní. Záruka, že budete mít nejlepší produkt, je aktivně dbát na to, abyste kupovali nezávadné výrobky.

Umístěte olej na oblast pokožky

Nyní, když už máme čistou arganovou olej, zkontrolujeme, kam ji můžeme aplikovat. Nejjednodušší je dát trochu oleje na prst a pak lehce namazat vybranou oblast pokožky. Ujistěte se, že během masírování se olej dostane do hlubokých pórů, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků. V závislosti na typu pokožky si vybíráme odpovídající množství arganového oleje. Na suchou pokožku užijeme trochu více, než na mastnou, abychom dosáhli žádoucímu výsledku.

Dostaňte se kvůli trvalým výsledkům arganového oleje

Vyhýbání se nejrůznějším škodlivým produktům, které mohou vstoupit do kontaktu s vaší pokožkou nebo vlasy, může pomoci produktu arganového oleje dosáhnout nejlepších výsledků. Ať už používáte arganový olej na pokožku, vlasy nebo nehty, je důležité zabránit stykům s chemikáliemi a dalšími nečistotami. Je to důležité, aby se pokožka rychle regenerovala, a rýžový peeling může dále usnadnit olejovou penetraci hluboko do pokožky. Na konci je nutné ošetřit oblast rozmazáním oleje masážními pohyby.

Použití na vlasy

Používání arganového oleje na vlasy je snadné a účinné řešení, které je výkonným hydratačním prostředkem. Olej se lze aplikovat před umytím vlasů a zanechat ho po dobu 10 až 15 minut na delší penetraci do vlasových folikulů. Masírujte jeho kroucením po celé délce vlasů. Poté opláchněte a vlasy osušte rukama, aby se předešlo poškození vlasových folikulů. Dále můžete aplikovat olej na pokožku hlavy a masírovat ji ve směru od kořenů k uvolňování stresu případných ztuhlostí.

Mejte se s teplou vodou

Stejně jako použití na p