Make-Up

Co je třeba vědět před tím, než se pustíme do semipermanentního make-upu?

Semipermanentní make-up není výdobytkem naší doby. Podle všeho měly ženy vytetované obočí již před 200 lety. Je semipermanentní make-up tetováním? A co bychom měli vědět před tím, než se do něj pustíme? Pojďme se podívat na ty nejčastější otázky ohledně permanentního make-upu.

Je to make-up či tetování?

Pokud se make-up aplikuje nevhodně – pigment se dostane příliš hluboko – pak se jedná o tetování.

V současné době semipermanentní make-up vydrží asi rok a poté vyžaduje další aplikaci.

Proč vyžaduje semipermanentní make-up dodatečnou aplikaci?

Jedná se o zcela zásadní proces. Postupně se náš obličej mění a make-up by tyto změny měl plně respektovat. Pigment se aplikuje pouze do epidermis, takže se během jejího obnovovacího cyklu (28 dní) postupně odstraňuje.

Bledne semipermanentní make-up?

Rozhodně. Po proceduře je sytý a bphatě pigmentovaný, ale již po prvních dvou týdnech je třeba dostatečně aplikovat pigment, jelikož dochází k peelingu epidermis. Druhá dávka pigmentu je esenciální pro zajištnění dostatečně intenzivní a syté barvy.

Ztratí se můj semipermanentní make-up pokud si po dvou týdnech nedojdu na dodatečnou aplikaci?

Může k tomu dojít, hlavně v oblasti obočí. Pigment se v této oblasti ztrácí velice rychle.

Postupně může make-up blednout nebo měnit svou barvu. Černá barva se může změnit na šedou. Přesně proto je nutné po dvou týdnech aplikovat extra pigment a pokračovat s aplikací pigmentu po dalším roce. 

Mohou pigmenty, které se při této metodě užívají, způsobovat alergickou reakci?

Je to vysoce nepravděpodobné, takže bych si s tím nelámala hlavu. Všechny pigmenty jsou testovány a certifikovány dle nejstriktnějších požadavků. Přesně proto jsou tak nákladné, což se projeví na finální ceně metody.

Alergická reakce na anestetikum během procedury je ale častější.

Jak dlouho procedura zabere?

Samozřejmě je delší, než běžný make-up. Semipermanentní linky se aplikují asi půl hodiny, zatímco obočí asi dvě a půl hodiny.

Jak si vybrat salon pro aplikaci semipermanentního make-upu?

Nejlepší by asi bylo zeptat se vašich přátel ohledně jejich zkušeností a vybudovat si tak portfolio různých make-upových stylistů. Dávejte si pozor na levnější pigmenty, jelikož mohou měnit barvu pokožky. Někteří stylisté sice dokáží make-up skvěle aplikovat, ale již nevědí, jak vybrat ten nejlepší odstín pro vaši pokožku a vaše specifické rysy tak, aby skryl všechny nedokonalosti.

Jsou zde nějaké kontraindikace?

Jasně. Spousta. Mezi těmi nejdůležitějšími nalezneme:

  • psoriasu
  • užívání steroidních léčiv
  • infekce
  • těhotenství
  • některá léčiva (většinou antibiotika)