Nakupování

Poškozené vlasy? Podívejte se na tyto vlasové masky s keratinem!

Nikdo z nás nechce mít poškozené vlasy, ale občas s nimi zkrátka nic nezmůžeme. Existuje spousta faktorů, které mohou naše vlasy poškodit. Naštěstí je nyní k dispozici efektivní produkt, který dokáže poškození zvrátit. Jedná se o keratinovou vlasovou masku!

Nejčastějším důvodem vypadávání vlasů je aplikace nevhodné kosmetiky, která nasedá na dlouhodobý problém nevhodného vlasového stylingu (často s příliš častým užíváním fénů a žehliček). Vlasy jsou často vystavovány barvení, každodennímu užívání žehličky či prostému mechanickému dráždění při česání a tvorbě culíků. Vlasy postupně ztrácejí svůj lesk a svou vitalitu. Toto často činíme zcela bezmyšlenkovitě. Samozřejmě existují i jiné příčiny poškození vlasů. Může se jednat např. o chronický stres, hormonální změny, některá léčiva či nedostatečnou ochranu před sluníčkem (čepice ale může zase dráždit vlasy mechanicky, takže si dávejte pozor i na ně!)

Naštěstí spolu ale mají všechny vlasové typy jedno společné – i když mohou vypadat sebehůř, vhodné produkty dokáží vlasům zajistit efektivní obnovu.

Péče o poškozené vlasy

Mnoho lidí příliš neví, z jakých složek se vlastně vlasy skládají. Snáze se definuj jejich délka, barva a typ (např. kudrnaté), než jejich struktura a její základní stavební kameny. Když si ale vlasovou strukturu uvědomíme, bude pro nás daleko snazší o vlasy pečovat a zabraňovat jejich poškození. Keratinové kutikuly na povrchu vlasů jsou základem k určení vlasové porozity. Jak to funguje? Čím otevřenější a širší jsou vaše kutikuly, tím poškozenější vaše vlasy jsou. Vysoce poškozené vlasy jsou velice porózní a naopak. Je to jednoduché!

Tato informace je pro potřeby efektivní péče o vlasy nesmírně důležitá!

Poškozené vlasy často trpí na nedostatek keratinu, kdy jsou kutikuly poškozeny a rozšířeny. Vlasy jsou tak náchylné k lámání, vypadávání a třepení. Potřebují keratin!

Naštěstí můžeme problém vyřešit aplikací produktů s optimální dávkou keratinu. Jakou kosmetiku ale specificky užívat? Nejlepší výsledky zajišťuje keratinová vlasová maska, což je produkt, který vlasům zajišťuje vše, co potřebují (jako např. proteiny) a tyto esenciální živiny transportuje tam, kde jsou potřeba. Keratin totiž dokáže prostupovat do struktury vlasů a účinkovat ve všech vlasových vrstvách.

Výběr keratinové vlasové masky

Funguje každá keratinová vlasová maska stejně?

Bohužel ne. Účinky závisí na kvalitě produktu, který užíváte. Smutnou pravdou je, že neexistuje příliš mnoho kosmetických produktů, ve kterých hraje keratin hlavní roli, namísto roli vedlejšího aditiva. Bohužel produkty s menším obsahem keratinu nejsou schopny zajistit vašim vlasům dostatečný účinek. Rozhodně se vyplatí sáhnout po produktu, který obsahuje keratin jako svou hlavní ingredienci, která se objevuje na špičce výčtu ingrediencí. Obsah dostatečně vysoké koncentrace keratinu bude znamenat obnovu poškozených vlasů a jejich následnou ochranu.

Vlasové produkty s hydrolyzovaným keratinem vám zajistí rychlé a dlouhotrvající účinky. Molekuly proteinu jsou v této formě menší a díky tomu snáze prostupují do struktury vlasů.

Měli byste si být vědomi ještě něčeho?

Pokud chcete své vlasy efektivně obnovit, ujistěte se, že keratinová maska vašeho výběru obsahuje jednoduchý a krátký výčet ingrediencí. Nechcete, aby se v ní objevovala spousta umělých filerů, barviv, aromatických látek a alkoholů. Vaším cílem je přecijen vlasy posílit, ne jim ještě více ublížit.

NEJLEPŠÍ VLASOVÉ MASKY S KERATINEM

Hledáte klíč k úspěchu? Kosmetiku, kterou si můžete aplikovat na vlasy, aniž byste se museli bát, že produkt neobsahuje dostatek keratinu a že ne všechny jeho složky jsou dostatečně efektivní?

Níže naleznete ty nejlepší keratinové vlasové masky. Jedná se o produkty, které jsou skvěle hodnoceny jak běžnými uživateli, jakými jste i vy, tak profesionály, kterými jsou stylisté a kadeřnice s kadeřníky. Nejdůležitějšími vlastnostmi kvalitní masky s keratinem jsou: perfektní receptura, dostatečný obsah keratinu a vysoká efektivita. Věříme, že každá z karatinových masek, které vám v našem žebříčku představíme, uspokojí vaše potřeby.

Podívejte se na ty nejlepší produkty ve své kategorii!

1. Nanoil, Keratin Hair Mask

Objem: 300 ml

Nanoil, Keratin Hair Mask

Tento produkt nabízí tu nejvyšší koncentraci keratinu, což je skvělá zpráva pro ty, kteří hledají efektivní péči. Keratinová vlasová maska od Nanoil je lehkým produktem určeným pro péči o poškozené, suché a křehké vlasy. Jedná se o perfektní kosmetiku pro náročné klienty, jelikož se v jeho receptuře objevuje tandem hydrolyzovaného keratinu a pantenolu, kdy pantenol je jiný název pro hydratační, vyživující a zkrášlující provitamin B5. Keratinová maska od Nanoil je opravdový multi-tasker, který vám zajistí efektivní účinek již po první aplikaci. Vlasy pak budou hebčí a snáze rozčesatelné. Při pravidelné aplikaci po šamponování obnovuje vlasy, které dále posiluje a chrání před poškozením. Jedná se o kosmetiku, která díky své efektivitě vydrží ve vaší koupelně opravdu dlouho. Férová cena masky Nanoil Keratin Hair Mask je její další výhodou.

stránky produktu: www.nanoil.cz

2. Kerastase, Discipline Maskeratine

Objem:  200 ml

Menší objem a vyšší cena. To jsou dvě charakteristické vlastnosti dalšího produktu z naší nabídky, masky od Kerastase. Jedná se nicméně o opravdu zajímavý produkt, který obsahuje inovativní Morpho-Keratine Complex, bez kterého by produkt nebyl schopen obnovovat a posilovat vlasy. Kromě keratinu obsahuje receptura také aminokyseliny, proteiny, ceramidy a polymery. I když složení není zcela přírodní, produkt funguje tak, jak výrobce slibuje. Pro zajištění si efektivního účinku stačí aplikovat produkt na umyté vlasy a nechat 5 minut působit. Produkt je třeba vymýt.

3. Wella Sp Luxe Oil, Keratin Protect Mask

Objem: 400 ml

Keratinová vlasová maska z řady profesionální kosmetiky od Wella. Jedná se o součást řady SP Luxe Oil, ve které se objevují produkty s obsahem rostlinných olejů. V této vlasové masce se oleje kombinují s tekutým keratinem, což je protein, který obnovuje vlasy, přičemž je také posiluje a chrání před poškozením. Aplikujte menší dávku produktu na vlasy a nechte 10 minut působit. Vymyjte a užijte si hebkých, pružných a měkkých vlasů již po prvních několika užitích. Rychlost nástupu účinků se liší dle stavu vašich vlasů na začátku léčebné kůry. Jedním z největších mínus produktu je jeho relativně vysoká cena s přihlédnutím na jeho objem. I přesto to ale vypadá tak, že se investice vyplatí.

4. Kallos Cosmetics, Keratin

Objem: 275 ml

Vlasové masky od Kallos jsou pravděpodobně jedněmi z nejznámějších vlasových produktů. Značka Kallos nabízí tucty různých variant vlasových masek, mezi kterými nalezneme i vlasovou masku určenou pro obnovu poškozených vlasů. Kallos Keratin je multifunkční kosmetikou, která dokáže obnovit, vyživit a hydratovat vlasy. Vlasům zajišťuje také příjemné aroma a nesmírný lesk. Za svůj účinek je maska vděčná svému složení, které zahrnuje i silikony. Kromě nich obsahuje maska také mléčné proteiny a keratin, což jsou složky odpovědné za posílení vlasů.

5. Montibello Treat Naturtech, Keratin Force

Objem: 200 ml

Opravdu dlouhý výčet ingrediencí a nízký objem na straně jedné, skvělá cena na straně druhé. To je vlasová maska Montibello Keratin Force. Klíčovou ingrediencí je keratin, který vyplňuje mezery ve vlasové kutikule, kterou tak posiluje. Za svou efektivitu produkt vděčí také další ingrediencí, kterou je Biomimetic Complex schopný chránit vlasy před poškozením. Obsah PEGů a PPGů je nevýhodou, ale v případě, že jsou vaše vlasy silně poškozeny a oslabeny, rozhodně produkt vyzkoušejte. Maska Montibello vašim vlasům zajistí příjemné aroma, které si mnoho uživatelů asociuje s exotickými květinami. Tato příjemná vůně na vlasech zůstane po opravdu dlouhou dobu.