Užitečné tipy

Umělé prodloužení řas. Jaká jsou pozitiva a negativa této metody?

Umělé řasy jsou velice populární, stejně jako jejich nanášení v salonech krásy. Nabízejí sice skvělý účinek, ale vyplatí se také něco vědět i o jejich nevýhodách. Jsou umělé řasy vždy dobrou volbou? Pojďme se na ně podívat zblízka.

Během této procedury kosmetický specialista nanese umělé řasy na ty přírodní. Dle metody se na jednu přírodní řasu aplikuje jedna či více umělých čas. Tím se zajistí účinek plnější linie řas a definice očí bez nutnosti užití řasenky.

Výhody umělých řas. Proč jsou tak populární volbou?

1. Okamžitý účinek

Sérum či olej na řasy dokáží zajistit řasám prodloužení již během několika týdnů. Díky umělým řasám nemusíme čekat tak dlouho, jelikož si účinku všimneme již po první aplikaci. Krásné, plné a objemné řasy si zajistíme již po několika hodinách.

2. Řasenka se stane nepotřebnou kosmetikou

Prodloužení řas nahrazuje vaše make-upové produkty. Řasenka se tak namísto esenciální součásti vaší ranní rutiny stane zcela nepotřebnou kosmetikou.

3. Krásné řasy po celý den

Řasenku je třeba každodenně odličovat, zatímco umělé řasy vypadají krásně po celý den, nehledě na denní dobu.

4. Krásné řasy na několik týdnů

Pokud se řasy užívají správně, účinek by měl vydržet opravdu dlouho. Jedna procedura aplikace umělých řas vydrží na asi 2 měsíce, během kterých budete mít plné, objemné a uhrančivé řasy. Přesná délka ale závisí na několika faktorech.

5. Úspora

Za proceduru zaplatíte pouze jednou a jejího účinku si užíváte několik dlouhých týdnů. Nemusíte utrácet za řasenky či odličovače, což se opravdu vyplatí.

A teď nevýhody. O jakých je nutné mít přehled?

1. Prodlužování řas je drahé

Jedná se o jednu z nejdražších salónních procedur. Pokud chcete špičkovou kvalitu, musíte si připlatit ještě více. Levné umělé řasy nemusejí stát za to a namísto skvělého účinku vám mohou zajistit poškození a vysušení vašich vlastních řas.

2. Bude třeba proceduru pravidelně opakovat

Bohužel je nutné umělé řasy často doplňovat, jelikož vypadávají společně s přírodními řasami. Někdy je nutné řasy doplnit již po 2-3 týdnech od procedury. 

3. V některých případech není aplikace umělých řas možná

Umělé řasy se aplikují na ty přírodní, takže pokud máte již od přírody řídké řasy, nebo vám vypadaly např. vlivem chemoterapie, nemusí být aplikace umělých řas ve vašem případě možná.

4. Péče o umělé řasy

Po proceduře je nutné držet se několika pravidel. Během prvního dne od procedury musíte na řasy dávat pozor. Nemůžete na ně sahat, ani je namáčet. Po několik dalších dní nesmíte do bazénu, do sauny či kamkoliv jinam, kde řasám hrozí riziko. Dávejte si na řasy pozor také při aplikaci make-upu či odličování.

5. Nepřirozeně vypadající řasy

Nepřirozený účinek je jedním z hlavním argumentů proti užívání umělých řas. I když existují metody, po kterých řasy vypadají opravdu skvěle, občas to může stylista přehnat a vy tak možní budete vypadat jako komixová postavička.