Krása

Jak objemnit své vlasy

Volumizing Your Hair

Každý z nás chce mít krásné a plné vlasy. Pokud se vám zdá, že vaše vlasy jsou příliš jemné nebo tenké, můžete zkusit několik triků, které jim dodají objem. O tom, jak toho dosáhnout, pojednává tento článek.

Začněte správnou péčí

Péče o vlasy začíná už u výběru šamponu a kondicionéru. Volte takové, které jsou určené právě pro zvýšení objemu vlasů. Tyto přípravky obsahují určité složky, které vlasy nadzvedávají od vlasové pokožky, čímž vytvářejí dojem většího objemu.

Shampoo and Conditioner

Naučte se správně sušit vlasy

Také sušení může mít na objem vlasů velký vliv. Pokud možno, sušte vlasy hlavou dolů, což vám zajistí přirozený objem. Vlasy také nevyčesávejte příliš často, poškodilo by to jejich strukturu. Ideální je vlasy nechat nejdříve z větší části uschnout přirozeně a teprve poté použít fén.

Blow drying hair

Použijte přípravky pro objem

Na trhu existuje mnoho přípravků pro zvýšení objemu vlasů. Objemová pěna, sprej nebo lak mohou být dobrým pomocníkem. Důležité je aplikovat je správně – vždy je naneste od kořínků a jemně je vmasírujte do vlasů.

Hair volumizing products

Zkuste objemovou úpravu u kadeřníka

Pokud se vám nedaří zvýšit objem svých vlasů doma, můžete se obrátit na odborníka. Kadeřníci dnes nabízí řadu úprav pro zvýšení objemu vlasů – od speciálních střihů až po trvalé úpravy.

Visiting the hairdresser

Zkuste změnit účes

Některé účesy mohou vaše vlasy opticky zjemnit, zatímco jiné je naopak zvýrazní. Můžete zkusit například vrstvený sestřih, který vlasy opticky prohloubí a dodá jim tvar. Dlouhé vlasy mohou naopak působit těžkopádně, pokud nemají dostatečný objem, zvažte tedy kratší střih.

Changing your hairstyle

Pokud tedy i vy chtějte dokázat, že vlasy mohou mít objem i bez kadeřníka, vyzkoušejte naše rady. A pokud se vám to nedaří, nezoufejte. Vždyť každý z nás je krásný právě svou jedinečností!