Krása

Jak si zajistit krásné vlasy přirozeným způsobem?

Přírodní péče o vlasy je skvělou volbou pro všechny, jejichž vlasy jsou poslední dobou zatížené, mastné a matné. Možná zkrátka jen potřebují šetrnější péči? Vyzkoušejte přírodní péči o vlasy, která vlasům zajistí krásu, zdraví a úžasný vzhled. Čtěte dál a objevte, jak na to.

Sáhněte po přírodním či micelárním šamponu

Přírodní šampon zajišťuje pokožce hlavy úlevu, jelikož klasické šampony jsou plné silikonů a syntetických složek, které sice skvěle myjí, ale mohou způsobovat podráždění. Pokud vás pokožka hlavy často svědí, možná je problém v ingrediencích ve vašem šamponu. Rovnováhu pokožky hlavy mohou narušovat také nánosy produktů, prachu, smogu a toxinů, což může vyústit v mastění hlavy a tvorbu lupů. Efektivní produkt, jakým je např. micelární šampon, může pomoci s odstraněním těchto nečistot z povrchu hlavy. Na pokožce hlavy působí šetrně, podobně jako na vlasech.

Užívejte kondicionéry bez silikonů

Často nad výběr kondicionéru příliš nepřemýšlíme. Chceme mít vlasy jako z reklamy, takže se necháme uchlácholit hezkým balením a příjemným aroma. Bohužel ale mnoho kondicionérů obsahuje ingredience vysušující vlasy, díky kterým jsou pak i náchylnější na poškození. Silikonové produkty se z vlasů také velice obtížně vymývají. Vyberte si kondicionér, který vyživuje vlasy díky přírodním složkám. Co se vašich vlasů týče, nikdy se nespokojte s ničím jiným.

Přestaňte užívat fén a vyhoďte žehličku

Nebo takhle, asi ji nemusíte přímo vyhazovat, jen stačí pamatovat na to, že tyto metody škodí struktuře vlasů. Vysoké teploty narušují disulfidové můstky a činí obnovu vlasů prakticky nemožnou. Vlasy vypadávají a snadno se poškodí. Žehličku tak využívejte jen při speciálních příležitostech. Vlasy můžete nechat oschnout na vzduchu.

Nespěte s vlhkými vlasy

Věděli jste, že vlhké vlasy se nesmírně snadno poškodí? Můžete je ale zachránit. Stačí je méně mechanicky dráždit ručníkem. Jemně stiskněte ručník proti vlasům tak, aby nasál přebytečnou vodu. při rozčesávání netahejte vlhké vlasy. Pomůže vám s tím dřevěný hřeben. Když spíte s vlhkými vlasy, třou se o polštář, což způsobuje jejich poškození. Aby toho nebylo málo, vaše vlasy určitě nebudou po probuzení vypadat dobře. Co se péče o vlasy během spánku týče, kupte si hedvábný povlak na polštář.

Olejujte si vlasy!

Naprostý game-changer, co se domácí péče o vlasy týče. Vlasové olejování je skvělou metodou pro všechny nehledě na věk a typ či barvu vlasů.Oleje jsou plné omega mastných kyselin a nasycených a nenasycených tuků. Nejprve je nutné znát svou porozitu (kterou můžete zjistit online jedním z dostupných testů) a zjistit, jaké oleje fungují na vašich vlasech nejlépe. Skvělou zprávou je, že oleje vlasy pouze nezkrášlují, ale také hydratují a vyživují společně s pokožkou hlavy, v níž posilují folikuly. Výsledkem jsou vlasy, které rostou rychle a zdravě.