Užitečné tipy

Jak provádět perfektní manikúru? Díky této metodě si zajistíte perfektní nehty!

Krásné nehty nejsou jen synonymem ženství, ale také jeho chloubou. Spousta žen nehty bere čistě jako dekoraci svých rukou, takže není divu, že chceme, aby byly naše nehty co nejkrásnější. Jsou ale dny, kdy s námi naše nehty zkrátka nechtějí spolupracovat. Nejen, že se nehty samy třepí, ale ještě k tomu praská lak, který jsme na ně tak taktně aplikovali a manikúra je jako celek naprosto v troskách. Pokud nevíte, jak se vyhnout aplikaci laku na kutikuly, či jak lak aplikovat rovnoměrně, je nutné si tyto znalosti doplnit. Níže si projdeme několik metod, jak si zajistit krásné a uhrančivé nehty.

PILNÍK NA NEHTY

Pilník na nehty je rozhodně pomůckou, kterou bychom měli používat. Nevhodný pilník či chybná metoda ale mohou vést k poškození nehtů. Okraje se mohou třepit a lámat, což vede k nasávání vody a dalšího poškození nehtu. Nehtové lůžko se třepí či láme. Proto doporučujeme užívat skleněný pilník, jelikož pouze ten se dokáže efektivně postarat o nehty, aniž by jim škodil. Je to dáno jeho nesmírně šetrným účinkem. Nehty by se měly pilovat pouze v jednom směru, aby se netřepily.

APLIKACE LAKU NA NEHTY KROK ZA KROKEM

  1. Očistěte si nehtové lůžko a pilujte jej tak, aby na něm lak lépe držel.
  2. Naneste základní vrstvu tak, abyste chránili nehty před škodlivými složkami laku na nehty a zabránili odbarvení nehtového lůžka. Tato vrstva také zajistí, že bude manikúra lépe držet a samotné nehty budou vyživené a pevné.
  3. Je na čase přidat barvu! Naneste si do prostřední části lůžka lak vámi vybrané barvy. Snažte se, aby kapka dopadla nad kutikulu. Pamatujte, že by neměla být kapka příliš velká, aby se nedostala na kůži.
  4. Nyní kapku rovnoměrně aplikujte na nehet směrem k pokožce za pomoci štětečku.
  5. Následně kapku naneste na druhou stranu, na okraj nehtu. Dostaňte se přitom opravdu až na okraj nehtového lůžka.
  6. Nyní je čas na okraje nehtu. Štěteček přiložte na okraj nehtu a následně jím pohybujte na druhý okraj.
  7. Nyní jedním pohybem aplikujte lak ze stran až k okraji nehtu. Opakujte na každém nehtu.
  8. Na každém nehtu by měly být dvě vrstvy produktu. Pamatujte, že po aplikaci první vrstvy je nutné chvíli počkat tak, aby měla čas oschnout. Po dvou aplikovaných vrstvách by měla být barva hustá a expresivní. Pokud vidíte, že nehty potřebují třetí vrstvu, samozřejmě ji můžete provést, ale pamatujte, že příliš mnoho produktu zhoršuje odolnost manikúry.
  9. A nakonec je nutné aplikovat vrstvu bezbarvou, která zajistí nehtu lesk a ochranu před poškozením. Pokud si chcete zajistit dlouhotrvající manikúru, která vydrží déle než 2 dny, je nutné chránit okraje a celou strukturu nehtu bezbavým lakem. A je to, manikúra je hotová!