Krása

Jak minimalizovat důsledky braní alkoholu a jeho účinky na kůži?

Alkohol je jedním ze základních ingrediencí mnoha oslav. Místo vody či džusu pro oslavu lidé často kupují láhve vína, piva, lihovin a dalších alkoholických nápojů. Má to však svou cenu – v dlouhodobém horizontu, negativní účinky alkoholu na kůži. Jak se tomu vyhnout?

Proč alkoholové nápoje nejsou pro kůži dobré – účinky alkoholu na kůži

Pravdou je, že alkohol má tendenci dehydrovat lidské tělo. To platí nejen pro vnitřní orgány, ale také pro povrchovou kůži. Prvním a nejviditelnějším účinkem jeho požívání jsou rozšířené cévy, a tím pádem zarudnutí a začervenání pokožky obličeje. Dále tolik obávaná dehydratace také snižuje vlhkost naší kůže a způsobuje její vyblednutí.

Ideálně, člověk by měl poskytnout své pokožce dostatečnou hydrataci v podobě nápojů s nízkým obsahem alkoholu, jako je voda nebo čaj. Je to proto, že kůže může mít nedostatek vlhkosti, který může být doplněn pouze vodou – jiné nápoje s vyšším obsahem alkoholu nepomáhají v oblasti hydratace. Kůže bez toho bude obvykle více suchá po konzumaci.

Alkohol může také způsobit, že naše pokožka bude vystavena stresovým faktorům a tím porušit její přirozenou bariéru. Tyto stresové faktory se někdy mohou objevit po několika dnech konzumace alkoholu a mohou skrýt pod stíny, červenými fleky, pupínky a jiné problémy s pletí.

Jak minimalizovat důsledky braní alkoholu?

Je tu několik strategií, které mohou pomoci minimalizovat účinky alkoholu na kůži. Jedním způsobem je snížit množství alkoholu, které se vypije. Mnoho studií prokázalo, že omezením konzumace alkoholu lze redukovat projevy dehydratace a proliferaci rozšířených cév. Právě proto je důležité omezit svůj příjem alkoholu na více příležitostí.

Dalším užitečným tipem je udržovat optimální hydrataci. Přidejte si ke svým alkoholickým nápojům dostatečné množství vody nebo dalších bezalkoholických nápojů. Tyto nápoje, pokud jsou opravdu osvěžující, mohou snížit chuť alkoholu a zabránit tomu, abyste vypili více než obvykle. Ale upozorňujeme, abyste nezapomněli na tyto nápoje, když oslavujete.

Jednou z nejerectivnějších technik je používat hydratační krémy a masky. Pro optimální výsledky je třeba používat krémy s hydratačními účinky, které účinně zvlhčují kůži a mají vitamín E a antioxidanty. Masks and hydration-rich face scrub. Navíc pomáhají odstranit odumřelé buňky, kapiláry a nedokonalosti na kůži. Tyto masky a peelingy je třeba používat minimálně jednou týdně.

V neposlední řadě je třeba minimalizovat stres na těle. Jako tohle? Může to zahrnovat spánek dostatek hodin, vyhnout se faktorům, které zdůrazňují kůži, a sledování svého jídelníčku. Faktem je, že ve stravě se nachází mnoho antioxidantů, které mohou pomoci zabránit škodlivým stresům na pleti a ovládnout dehydrataci. Proto je důležité jíst potraviny, které mají protizánětlivé složky a které poskytují vitamíny a důležité minerály.

Závěr

Tímto jsme si shrnuli některé z důsledků braní alkoholu, které se projevují na kůži a některé z efektivních způsobů, jak minimalizovat jeho účinky. Nezapomeňte, že hladkou pokožku a zdravou kůži můžete mít, i když často pijete. Nezapomínejte, že konzumace alkoholu je stále nutné řídit, abyste se vyhnuli souvisejícím zdravotním problémům. Navíc, je důležité, abyste nadále dbáli o svou pleť i po braní alkoholu a vyhýbali se špatným návykům, jako je kouření, bylo to zdravé pro vaši pleť.