Tělo

Jak se efektivně zbavit strií z pohodlí domova?

Je možné zbavit se strií z pohodlí vlastního domova? To se liší podle velikosti a obecného stavu strií. Dobrou zprávou ale je, že pravidelné cvičení vám může od strií ulevit, či je alespoň vyhladit na tolik, že budou skoro neviditelné. Jaké jsou ty nejlepší léčebné metody pro domácí léčbu strií?

Proč a jak se strie vytvoří?

Co jsou to strie? Jsou to kožní léže, které sice nejsou nebezpečné, ale neestetické. Tvoří se tlakem na epidermis při jejím růstu, či smrsknutí. Kůže si nevytvoří dostatek kolagenu a proto jí dojce čas na to, aby se na změny připravila a začíná praskat – na těle se nám vytvoří nevzhledné jizvy. Na začátku mají červenou barvu, ale po uplynutí několika let budou spíše bledé a nepravidelné. Mezi nejčastější příčiny patří:

  • rychlý růst během puberty,
  • těhotenství,
  • rychlé hubnutí,
  • hormonální medikace a antikoncepce,
  • rychlé nabírání váhy.

Jak se zbavit strií – správná dieta

Strie nemají rády vitamin K a zinek. Díky dietě bohaté na tyto ingredience se kůže dokáže obnovit a přiblížit fyziologickému stavu. Pokud si svoji dietu obohatíte produkty bohatými na vitamin K a zinek, můžete čekat zlepšení obecného stavu pokožky, hlavně v případě, že se strie začaly zrovna objevovat. Vitamin K můžeme přijímat například z rajčat, zeleniny a mléčných produktů. Na zinek jsou bohaté zase ořechy, mořské plody, dýňová semínka a výhonky.

Jak se zbavit strií – kartáčování

Suché kartáčování je perfektní masáží pro zlepšení průtoku a obecné funkce celého těla. Provádějte jej za pomoci speciálního kartáče s přírodními štětinami. Vždy začněte masáží dolních částí těla (nohou) a postupujte směrem k srdci. Více času se můžete věnovat oblastem okolo strií. Elasticita by se pokožce měla navrátit do dvou týdnů v případě, že se budete rutinně masírovat alespoň 10 minut každý den. Po masáží očekávejte zlepšení vstřebávání živin a intenzivnější výsledky – můžete dále aplikovat krém redukující viditelnost strií okamžitě po masáži.

Jak se zbavit strií – přírodní oleje

Přírodní oleje mají ve světě kosmetiky velice verzatilní účinek. Jedná se o efektivní složky, které zlepšují stav a elasticitu pokožky. Používejte je každý den (ne pouze pro potřebu masáže), jakožto obohacující produkt hodící se ke všem balzámům a krémům určeným na strie. Zlepšují strukturu epidermis a její elasticitu, čímž brání novým striím.

Jak se zbavit strií – krém z kakaového másla

Připravte se půl skleničky kakaového másla (nejdříve jej rozpusťte v horké lázni), dvě lžíce včelího vosku, skleničku broskvového oleje, tekutý vitamin E a pšeničný olej.

Všechny ingredience promíchejte a uzavřete výslednou směs do skleněné a tmavené lahvičky. Aplikujte krém přímo na strie, několikrát denně. Pokud ke krému přidáte mletou kávu, jedná se o účinný exfoliační směs, za kterou vám vaše pokožka po peelingu poděkuje zvýšenou pružností a hebkostí.

Jak se zbavit strií – gel z aloe

Smíchejte 1/4 sklenice aloe (preferován je gel) s 1/2 sklenice olivového oleje, nebo mandlového oleje. Přidejte lžíci vitaminu E a polovinu čajové lžíce vitaminu A. Několikrát denně aplikujte na pokožku a vmasírujte do oblastí s celulitidou, či striemi.

Jak se zbavit strií – cvičení

Hebká, pružná a krásná pokožka je často výsledkem fyzické aktivity, proto se snažte cvičit alespoň 3x týdně, či se, pokud nemáte čas, alespoň 15 minut denně protahovat. Títmo aktivujete své buňky, které po stimulaci začnou produkovat více kolagenu. Pilates je skvělou volbou, pokud chcete protáhnout celé tělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *