Tělo

Jak si obnovit pokožku a strukturu vlasů po konci léta? Optimální péče o pokožku a vlasy během podzimu

Po letní dovolené je jistě tělo a duše ve skvělé kondici, ale stav Vaší pokožky a vlasů pravděpodobně ne. Pokožka je suchá, tlustší a trpí nedostatkem pružnosti. Pokožka se začíná odlupovat, navíc získává postupně našedlý odstín. S vysokou pravděpodobností jste si u sebe všimly nevyrovnanosti barev, kapiláry jsou polámané a na pokožce se vyskytují pigmentační skvrny po opalování. Nebo jsou naopak Vaše vlasy suché a roztřepené. Nebojte se, naštěstí jde se všemi těmito změnami bojovat. Zjistěte, jak by měla péče o Vaše vlasy a pleť po letní dovolené správně vypadat. Poradíme Vám, jakou zvolit kosmetiku. Zjistíte, jaké existují možnosti pro odstranění mrtvých kožních buněk. Pomůžeme Vám obnovit přirozený lesk a zdravou barvu i po skončení léta.

Odstranění mrtvých kožních buněk na konci léta

První věc, kterou po návratu z letní dovolené musíte udělat, je péče o pokožku. Zejména je nutno odstranit mrtvé kožní buňky. Spousta žen se tomu vyhýbá, protože si myslí, že tak příliš rychle přijdou o své dokonalé opálení. Některé ženy dokonce navštíví solárium, protože chtějí prodloužit a zlepšit své opálení. Ani jedno však neprospívá Vašemu zdraví pokožky. Po pár dnech se pokožka sama začne odlupovat, kvůli tomu bude vypadat opálení nerovnoměrně a budete mít na sobě spoustu světlých a tmavých skvrn. Navíc paprsky, které jsou v soláriu vyzařovány, pokožku vysušují.

Po návratu ze své dovolené počkejte asi týden a pak použijte peeling, který pomůže odstranit mrtvé buňky z pokožky. Díky tomu poznáte, že se pokožka bude odlupovat intenzivněji. Peeling odstraní mrtvé buňky z celého těla a díky tomu vyrovná barvu opálení.

Jakou kosmetiku na péči o pokožku používejte po skončení léta 

Kosmetiku byste měli používat dvakrát během dne: během rána a pak během večera. Na ráno si vybírejte lehké hydratující krémy. Na noc sáhněte spíše po bohatším složení přípravků a pevnější konzistenci. Skvělým řešením je použít kosmetické olejíčky nebo husté a mazlavé balzámy. Doporučujeme také vyzkoušet farmaceutické kosmetické produkty, protože jsou často cílené na náročnou a podrážděnou pokožku.

Během regenerační léčby po skončení léta se vyhněte horkým koupelím. Pokud neodoláte, nasypte do vody hrst soli z Mrtvého moře a také speciální koupací olejíček. Sůl pokožku zjemní a olej ji bude dostatečně hydratovat.

Péče o vlasy po skončení léta

UV paprsky oslabují kondici vlasů, protože otvírají kutikuly a ničí proteiny ve vrchní vrstvě. Výsledkem je, že se vlasy začínají třepit a jsou oslabené. Pokud chcete zlepšit celkový stav a vzhled vlasů, alespoň jednou týdně naneste na vlasy intenzivní masku se živinami. Abyste znásobily pozitivní účinky, můžete si hlavu zabalit do plastové čepice na sprchování a ručníku, díky čemuž se dostanou složky kosmetiky hlouběji do struktury vlasu. V případě, že trpíte mimořádně poškozenými vlasy, doporučujeme vlasovou saunu v salonu krásy. Léčba se skládá z nanesení regeneračního přípravku na vlasy, který je skrze horký proud speciálního zařízení vpravován do vlasů a obnovuje poškozené vlasy.

Péče o kůži po skončení léta 

Péče o kůži po skončení léta – metody na doma 

Kůže na obličeji také potřebuje péči v podobě odstranění mrtvých buněk. Pokud je tlustá a odolná vůči podráždění, můžete zkusti použít hrubý peeling. Pokud máte však citlivou pokožku, spíše použijte enzymový peeling. Navíc hydratující krém vybraný přesně na typ pleti byste měly používat každý den a noční krém by se měl používat každou noc před spaním. Pouze vhodný noční krém bude schopen poskytnout pokožce dostatečné množství živin  poté, co byla pleť vystavena slunečnímu záření a silnému větru. Jistě rádi doporučíme i hydratující a vyživující masky, které si můžete udělat každé dva až tři dny po návratu domů z dovolené.

Péče o obličej po skončení léta – profesionální metody 

Pokud se ukáže, že domácí léčba a péče nebudou stačit, můžete vyhledat profesionální pomoc. Dermatologové nabízejí spousty léčeb, které uleví pokožce vysušené od sluníčka. Jednou z metod je mezoterapie, která spočívá v dávání injekcí s vitamíny pod kůži.

Existuje spousta variant této léčby, včetně mezoterapie a použití NCTF a mezoterapie bez použití jehel. NCTF je moderní komplex vitamínů, mikroprvků, peptidů a aminokyselin. Naopak mezoterapie bez jehel se provádí pomocí elektrického proudu, kdy se zavede vitamínový komplex hluboko pod kůži.

Odstranění zbarvení pokožky po skončení léta 

Odstranění zbarvení pokožky po skončení léta – domácí metody

Přímou příčinou změny zbarvení pokožky je vystavení pokožky na slunci. Mezi nepřímé příčiny zbarvení patří užívání hormonálních léků, antibiotik, případně těhotenství nebo používání některé kosmetiky: způsobují to konzervanty, barviva a tuky, ze kterých jsou složeny. Následkem působení UV záření jsou pro kůži toxické a zanechávají tmavé skvrny na povrchu. Změny zbarvení nastávají, pokud se opalujeme během hormonální léčby, pokud bereme některé léky, pokud jste těhotná nebo používáte určité kosmetické přípravky.

Abyste se zbavili nesrovnalostech ve zbarvení, můžete doma podstoupit bělící terapii. Zesvětlující vlastnosti mají krémy, v jejichž složení jsou obsaženi arbutin, kyselina lipoová, azelaová nebo fytokyselina; seženete je snadno v lékárně. Tento typ kosmetických produktů mírně účinkuje při odstraňování odumřelých buněk na povrchu kůže, inhibuje aktivitu buněk produkující kožní pigment (melanocyty) a zrychluje proces odstraňování nerovnostech ve zbarvení. Výsledky se stávají viditelnými pouze pokud je pravidelně používáte několik měsíců za sebou. Během tohoto procesu se zároveň musíte vyhýbat slunci, jinak se bude nerovné zbarvení opět obnovovat

Odstranění zbarvení pokožky po skončení léta – profesionální metody

Domácí léčiva, která pomáhají vyrovnat nesrovnalosti ve zbarvení nejsou tak efektivní jako léčba u dermatologa, zejména jde o následující procesy a postupy:

  • glykopel s přídavkem kyseliny kojové,
  • mandlová slupka, nejčastěji v kombinaci s kyselinou pioglykolovou,
  • žlutý peeling s kyselinou retinovou, azelaovou a kojovou,
  • snadný peeling, tj. peeling s použitím kyseliny trichloroctové,
  • mikrodermabraze, tj. mechanická exfoliace vrchní části pokožky,
  • ošetření laserem nebo IPL (Intensive Pulse Light – intenzivní pulzní světlo).

Pro ještě lepší výsledky doporučujeme každou z těchto procedur několikrát opakovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *